سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 23:07:43
آخرین اخبار
در آستانه آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها؛

برگزاری نشست مشترک کمیسیون آموزش مجلس و مسئولان وزارت علوم

مسئولان ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آستانه آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه‌ها، با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نشست مشترک برگزار کردند.

به گزارش عطنا به نقل از وزارت علوم، عبدالرضا باقری،  قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و هیئت ممیزه مرکزی به همراه تعدادی از معاونان وزارتخانه و برخی از روسای دانشگاه‌ها با رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در آستانه آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه‌ها دیدار و گفتگو کرد.

باقری در این نشست مشترک که در محل کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد، مشکلات ناشی از عدم تخصیص کامل بودجه جهت تعمیرات خوابگاه‌ها، قراردادهای پیمانکاری، لزوم تخصیص ارز دانشجویی و فرصت مطالعاتی و ارز لازم جهت ادامه همکاری با پایگاه‌های اطلاعاتی و تأمین مایحتاج آزمایشگاهی و همچنین مشکلات دانشجویان تحت تعقیب قضایی و پاداش بازنشستگی را با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح کردند.

در این نشست مشترک، معاونان آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رؤسای دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران، صنعتی اصفهان، تبریز، تربیت مدرس و علامه طباطبائی و رئیس امور علمی سازمان برنامه‌وبودجه نیز حضور داشتند.

همچنین در نشست جداگانه‌ای عبدالرضا باقری قائم‌مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت ممیزه مرکزی و حسین سیمایی‌صراف، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، با علی مطهری نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

باقری در این دیدار مسائل و مشکلات دانشگاه‌ها در آستانه سال تحصیلی ۹۸-۹۷ را با نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در میان گذاشتند؛ مشکلات مالی و ارزی، پاداش بازنشستگی و موضوع دانشجویان تحت تعقیب قضایی ازجمله مسائلی بود که در این جلسه مطرح شد و نایب‌رئیس مجلس در این زمینه قول مساعد برای رفع مشکلات داد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *