پنجشنبه، 5 اردیبهشت 1398 11:09:44
آخرین اخبار
در راستای سیاست‌های توسعه روابط علمی بین‌المللی صورت گرفت؛

دیدار هیئتی از دانشگاه‌های لبنان با رئیس دانشگاه علامه طباطبائی

هیئتی متشکل از ۳۰ استاد از دانشگاه‌های مختلف لبنان، ۱۷ شهریورماه با حضور در پردیس مرکزی دانشگاه علامه طباطبائی با دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش عطنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی، دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه در این دیدار ضمن خیرمقدم به میهمانان، حضور آنان را در دانشگاه علامه طباطبائی فرصتی مطلوب برشمرد.

او با اشاره به مزیّن بودن نام این دانشگاه بانام فیلسوف معاصر علامه طباطبائی (ره)  گفت: این شخصیت برجسته توانست راه‌حل جدی برای بسیاری از مسائل دنیای امروز و جهان اسلام ارائه نماید.

او افزود: نام علامه طباطبائی (ره) برای اعضای این دانشگاه یک نام نمادین است، به این معنا که استادان و دانشجویان این دانشگاه فقط به دنبال تقلید سخنان دیگران نیستند، بلکه به دنبال طرح اندیشه‌ها، نظریات تازه و خلق تفکرات جدید هستند.

رئیس دانشگاه در ادامه به معرفی دانشگاه و ظرفیت‌های موجود آن پرداخت و آمادگی این دانشگاه را برای همکاری درزمینه‌های مختلف ازجمله: ایجاد زمینه انجام فرصت‌های مطالعاتی، پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، کارگاه‌های آموزشی و فعالیت‌های آموزشی اعلام کرد.

او در ادامه افزود: امیدواریم که استادان لبنانی در فعالیت‌های آموزشی مشترک خود دانشگاه علامه طباطبائی را در اولویت قرار دهند.

دکتر سلیمی سپس به اهمیت توجه استادان دانشگاه علامه طباطبائی به نظریات مطرح‌شده در دنیا در رشته‌های مختلف تخصصی اشاره داشت و افزود: بر اساس سیاست‌های دانشگاه، در همه دانشکده‌ها و مراکز پژوهشکده‌های این دانشگاه، استادان تلاش می‌کنند ضمن آشنایی با نظریات روز دنیا، خود نیز نظریه‌پردازی نمایند و اندیشه‌ها و تحقیقاتشان بر اساس یافته‌های خودشان باشد.

او در ادامه تصریح کرد: دنیای امروز در شرایطی متحولی قرار دارد که صرفاً نمی‌توان با نظریه‌هایی که در بخش دیگری از دنیا تولید می‌شود به درک و حل آن پرداخت.

رئیس دانشگاه خاطرنشان کرد: همه موظف‌اند که به نظریات غربی مسلط باشند ولی مجاز نیستند به آن اکتفا نمایند.

او افزود: به دنبال این هستیم تا دانشجویانی تربیت نماییم که تنها اندیشه‌های دیگران را تقلید ننمایند بلکه خود مولد باشند.

 رئیس دانشگاه در ادامه ضمن اشاره به سیاست‌های توسعه روابط علمی بین‌المللی دانشگاه، آمادگی دانشگاه را برای همکاری با دانشگاه‌های لبنانی درزمینه‌های مختلف اعلام کرد و افزود: برای همکاری و تعامل با دانشگاه‌های دیگر و اشتراک داشته‌ها آمادگی کامل داریم.

در این دیدار چند استاد از هیئت حاضر به معرفی دانشگاه‌های خود پرداختند و خواستار توسعه روابط آموزشی و پژوهشی با دانشگاه علامه طباطبائی شدند.

لازم به ذکر است این هیئت دانشگاهی متشکل از استادانی از دانشگاه‌های وجده، لبنان، المیادین، دانشگاه بیروت، دانشگاه لبنان_صیدا، دانشگاه علوم- طرابلس، دانشگاه لبنان- الحدث بودند که از دانشکده مدیریت و حسابداری، کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد و نیز از موزه دانشگاه بازدید نمودند.

 

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *