پنجشنبه، 5 اردیبهشت 1398 11:16:54
آخرین اخبار
تا دیر نشده، فکر کنید؛

برای زندگی‌تان وقت بگذارید

 قبل از اینکه چیزی بفهمید، به خودتان می‌آیید و می‌پرسید، «چطور این‌قدر زود، دیر شد؟» پس برای فکر کردن به زندگی‌تان وقت بگذارید. وقت بگذارید تا بفهمید واقعاً چه می‌خواهید و به چه چیزهایی نیاز دارید. برای ریسک کردن وقت بگذارید. برای خندیدن، گریه کردن، یادگرفتن و بخشیدن وقت بگذارید. زندگی کوتاه‌تر از آن است که معمولاً به نظر می‌رسد.

به گزارش عطنا به نقل از آرمان امروز، عواملی که در ذیل به آن اشاره‌شده است، عواملی هستند که قبل از اینکه خیلی دیر شود باید یاد بگیرید:

این لحظه، زندگی شماست

زندگی شما بین الآن و نفس بعدی است. زمان حال – همین حالا و همین‌جا – تنها چیزی است که زندگی به شما داده است. پس از هرلحظه استفاده کامل ببرید و با مهربانی و در آرامش زندگی کنید، بدون ترس و پشیمانی؛ و با هر چه که دارید، بهترینی که می‌توانید را انجام دهید؛ چون این تنها چیزی است که می‌توانید از کسی انتظار داشته باشید، ازجمله خودتان.

زندگی طولانی نیست

این زندگی شماست، بدانید که انسان خوش‌شانسی هستید چون هنوز فرصت دارید. پس یک‌لحظه مکث کرده و فکر کنید. هر کاری که لازم است انجام دهید را از همین امروز شروع کنید. فردا دیر است.

فداکاری‌هایی که امروز می‌کنید

وقتی نوبت به تلاش سخت برای رسیدن به یک هدف می‌رسد، چه گرفتن یک مدرک تحصیلی باشد، چه شروع یک کار جدید یا هر دستاورد شخصی دیگر که نیاز به زمان و تعهد دارد، باید این سؤال را از خودتان بپرسید: «آیا حاضرم چند سال از زندگی‌ام را خلاف بقیه آدم‌ها زندگی کنم تا بتوانم بقیه عمرم را هم طوری زندگی کنم که بقیه نمی‌توانند؟»

هنگامی‌که وقت تلف می‌کنید

اما وقتی فعال هستید، مثل این می‌ماند که دوست مهربانی کمکتان می‌کند باری از روی دوشتان بردارید. پس همین الآن کاری انجام دهید که بابت آن در آینده از خودتان تشکر کنید. مطمئن باشید فردا از اینکه امروز شروع کردید خوشحال خواهید بود.

شکست‌ درسی برای عبرت گرفتن

اتفاقات خوب برای کسانی می‌افتد که هنوز امیدوارند حتی اگر ناامید شده باشند؛ برای کسانی که هنوز باور دارند حتی اگر طعم شکست را چشیده باشند، پس هیچ‌وقت افسوس اتفاقاتی که در زندگی‌تان افتاده است را نخورید؛ این اتفاقات قابل‌تغییر نیستند و نمی‌توانید فراموششان کنید. آن‌ها را مثل درس‌هایی ببینید که می‌توانید از آن‌ها عبرت بگیرید و برای آینده‌تان از آن‌ها استفاده کنید.

خودتان مهم‌ترین ارتباطتان هستید

خوشبختی زمانی اتفاق می‌افتد که بدون نیاز به تائید کسی دیگر، احساس خوبی به خودتان داشته باشید. باید احساس ارزش کنید و در چشم خودتان، خودتان را قبول داشته باشید تا بتوانید با اعتماد‌به‌نفس به چشمان اطرافیانتان نگاه کنید.

عمل افراد، حقیقت را می‌گوید

در زندگی باکسانی روبه‌رو خواهید شد که در زمان‌های درست، حرف‌های درست خواهند زد؛ اما در آخر از اعمال و رفتار آن‌هاست که باید در موردشان قضاوت کنید. پس به کارهای دیگران دقت کنید. رفتار و اعمال آن‌ها همه‌چیز را در مورد آن‌ها به شما خواهد گفت. گاهی اوقات در سفر زندگی دچار ناراحتی‌ می‌شوید اما هنوز زیبایی‌های زیادی باقی است. حتی اگر آسیب دیدیم، باید بتوانیم روی پایمان بایستیم، چون هیچ‌وقت نخواهیم دانست چه چیز در زندگی انتظارمان را می‌کشد

پشت هر زندگی زیبا، درد بوده است

می‌افتید، بلند می‌شوید، اشتباه می‌کنید، زندگی می‌کنید، یاد می‌گیرید. شما انسانید، کامل نیستید. ضربه خورده‌اید اما هنوز زنده‌اید. به این فکر کنید که زنده‌بودن، نفس کشیدن، فکر کردن، دنبال کردن چیزهایی که دوست دارید، چقدر عالی است. گاهی اوقات در سفر زندگی دچار ناراحتی‌ می‌شوید اما هنوز زیبایی‌های زیادی باقی است. حتی اگر آسیب دیدیم، باید بتوانیم روی پایمان بایستیم، چون هیچ‌وقت نخواهیم دانست چه چیز در زندگی انتظارمان را می‌کشد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *