سه شنبه، 19 فروردین 1399 09:40:01
آخرین اخبار

دوره هفتم جشنواره فارابی رتبه اول ندارد

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم: هیچ یک از آثار ارسالی به جشنواره فارابی، موفق به کسب رتبه اول در هیچ یک از ۱۲ گروه نشدند.

به گزارش عطنا، سید ضیاء هاشمی امروز در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره بین المللی فارابی که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، گفت: هفتمین جشنواره بین المللی فارابی به منظور تجلیل از سرآمدان و فعالان علوم انسانی و اسلامی برگزار شده است و این فرصت علاوه به تربیت و تشویق پژوهشگران باعث ایجاد انگیزه برای فعالان این حوزه می شود.

وی اظهار داشت: جشنواره فارابی که از سال ۱۳۸۶ آغاز شد در طول ۶ دوره برگزار شده و میزبان سرآمدان علوم انسانی، فعالان و پژوهشگران و محققان این حوزه بوده است.

وی با اشاره به جزئیات آثار ارسالی به دوره هفتم گفت: در دوره هفتم جشنواره فارابی دو هزار و ۳۴۸ اثر داخلی و خارجی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این مجموعه ۲۴۱ اثر انتخاب شد و این مجموعه آثار از سوی ۵۰۰ داور مورد بررسی دقیق علمی قرار گرفت و نظر به حساسیت حوزه های علمی و پژوهشی علی رغم آثار زیاد ارسال شده به دبیرخانه هیچ یک از آثار موفق به کسب رتبه اول در هیچ یک از ۱۲ گروه نشدند و برگزیدگان این دوره تنها شامل رتبه های دوم و سوم می باشند.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم در ادامه اظهار داشت: در این مراسم از پیشکسوتان علوم انسانی، مفاخر برجسته، نظریه پرداز برجسته، انجمن علمی برجسته و همچنین مجموعه آثار و خدمات علمی و شخصیت های پیشرو در علوم انسانی و اسلامی با حضور رئیس جمهور تقدیر می شود.

ضیاء هاشمی با اشاره به هدف از برگزاری جشنواره فارابی گفت: فعال سازی و تحرک بخشی به فعالیت انسانی و اسلامی و همچنین ظرفیت سازی برای گفتگو با دانشمندان این حوزه از طریق یک شبکه ارتباطی منسجم از جمله اهداف برگزاری این جشنواره می باشد.

وی افزود: جناب آقای رئیس جمهور شما همیشه خواسته اید که نخبگان در اداره امور کشور مشارکت کنند و در همین راستا اتاق های فکر استانی دانشگاه ها و شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی برای تحقق این خواسته شما راه اندازی شده است.

منبع: مهر

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *