شنبه، 4 خرداد 1398 12:33:20
آخرین اخبار

ماهنامه «فناوری فضایی» منتشر شد

شماره یک ماهنامه علمی، خبری و تحلیلی فناوری فضایی به مناسبت هفته جهانی فضا، حاوی مطالب جذاب و متنوعی در حوزه فضا و فناوری‌های فضایی، آخرین اکتشافات و پیشرفت‌های این حوزه، منتشر شد.

تاکنون ۲۶ شماره از فناوری فضایی منتشر شده است اما این نخستین شماره ماهنامه فناوری فضایی است که همزمان با آخرین روزهای هفته جهانی فضا به روی گیشه‌ای مطبوعاتی سراسر کشور می‌رود.

ماهنامه فناوری فضایی را دفتر امور فضایی موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی به سردبیری عباس خاراباف، کارشناس و روزنامه‌نگار هوافضا منتشر می‌کند. تاریخ انتشار علمی، خبری و تحلیلی فناوری فضایی ١۵ مهر ١٣٩۴ است و علاقمندان می‌توانند از همین امروز در سراسر ایران این مجله جذاب را تهیه کنند.

جنگ احتمالی ابرقدرت‌ها در فضا

ماهنامه علمی، خبری و تحلیلی فناوری فضایی، نخست با بخش «تازه‌ها» شروع می‌شود که در آن آخرین اخبار حوزه فناوری فضایی نگارش شده‌اند.

آیا آمریکا برای دفاع از خود مرکز جنگ فضایی تاسیس می‌کند؟ برنامه‌های دفاعی فضایی روسیه چیست؟ جدیدترین مهمان ایستگاه فضایی چه کسی است؟ پاسخ این سوالات را در بخش تازه‌های شماره یک ماهنامه علمی، خبری و تحلیلی فناوری فضایی بخوانید.

چشم‌های آسمان چگونه می‌بینند؟

یکی از بخش‌های دیدنی و خواندنی ماهنامه علمی، خبری و تحلیلی فناوری فضایی، «تازه‌ها از نگاه تصاویر» است.

در شماره یک فناوری فضایی در این بخش تصاویر بسیار زیبایی را از ماهواره‌های سنجش از دور مثل ماهواره سنتینل-۲آ اروپایی (که اخیرا ماموریت خود را شروع کرده است)، خواهید دید. این بخش از مجله را از دست ندهید.

مدیران موفق به ناسا می‌روند

ماهنامه علمی، خبری و تحلیلی فناوری فضایی دارای بخشی تحت عنوان «پیش‌خوان» است که بعد از بخش تازه‌ها قرار می‌گیرد. در این بخش مطالب تحلیلی حوزه فضا مورد بررسی قرار می‌گیرند.

در شماره یک فناوری فضایی مطلبی با موضوع «ناسا و مدیران موفق» را می‌خوانید که در آن به بررسی میزان رضایت کاری افراد در ناسا و نحوه جذب مدیران موفق به ناسا پرداخته شده است.

همچنین در این شماره، شما مطالب جذابی درباره نحوه هدایت جنگ‌افزارها از فضا و سرمایه‌گذاری‌های خصوصی در فضا خواهید خواند.

نسل جدید ماهواره‌برها و نسل جدید شرکت‌های فضایی

در هر شماره از ماهنامه فناوری فضایی، یکی از موضوعات تحت عنوان «پرونده ویژه»، مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این بخش مطالب مفصل و جذابی حول یک موضوع مطرح شده و تحلیل می‌شوند.
در شماره یک فناوری فضایی در بخش پرونده ویژه مطلبی با موضوع «نسل جدید ماهواره‌برهای فضایی در دست نسل جدید شرکت‌های فضایی» را خواهید خواند.

در این مطلب به بررسی و تحلیل ورود بخش خصوصی برای ساخت پرتابگرهای فضایی و ماهواره‌برها پرداخته شده است. همچنین در این پرونده، بررسی فنی عملکرد رقبای خصوصی در حوزه پرتاب مثل ایرباس و اسپیس ایکس بسیار خواندنی است.

حیات در همین نزدیکی، پرواز بر فراز مریخ

یکی دیگر ار بخش‌های ثابت ماهنامه علمی، خبری و تحلیلی فناوری فضایی، بخش «گزارش» است. در این بخش رویدادهای روز فضایی به صورت گزارش علمی و فنی تحلیل می‌شوند.

در شماره یک ماهنامه فناوری فضایی در بخش گزارش، موضوعات بسیار جذابی همچون حیات در مریخ، پرواز بر فراز مریخ با پهپاد جدید ناسا، بررسی ماموریت ماهواره جدید اروپایی، پایگاه‌های فضایی به جای فرودگاه‌ها، بررسی فنی فضاپیمای نیوهورایزنز، جاسوس فضایی مرموز و کیوب‌ست‌ها به نگارش در آمده‌اند.

کشف اسرار سیاره سرخ

آخرین بخش از سرویس‌های ماهنامه علمی، خبری و تحلیلی فناوری فضایی، بخش «آرشیو» نام دارد که در این بخش به دبیری سیروس برزو، روزنامه‌نگار و پژوهشگر تاریخ فضایی، مطالب جذاب تاریخ در حوزه فضا را می‌توانید بخوانید. در شماره یک فناوری فضایی، سیروس برزو به مناسبت کشف آب جاری در سطح مریخ، مطلب تاریخی زیبایی درباره کاوشگرهای فضایی نوشته است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *