سه شنبه، 3 مهر 1397 19:21:56
آخرین اخبار
با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم؛

طراحی مدل جامع درآمدزایی دانشگاه‌ها و تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی بررسی شد

نشست «طراحی مدل جامع درآمدزایی دانشگاه‌ها و تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی» با حضور دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و دکتر اباصلت خراسانی مدیرکل امور اداری و پشتیبانی و جمعی از مدیران و صاحب‌نظران حوزه اقتصاد آموزش عالی در محل این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش عطنا به نقل از ایسنا، در این نشست «جهت‌گیری به سمت افزایش سهم درآمدها از پژوهش و فناوری به‌جای درآمدهای آموزشی»، «استقرار نظام بودجه‌ریزی عملیاتی» و «ایجاد منابع پایدار برای دانشگاه‌ها» موردبررسی قرار گرفت.

شرکت‌کنندگان در این نشست، ضمن بررسی چالش‌ها و ارائه راهکارها به‌منظور طراحی مدل جامع درآمدزایی دانشگاه‌ها و تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی، درزمینهٔ «گسترش استفاده از ظرفیت خیرین و تأسیس بنیادهای علمی فناوری» و «ایجاد منابع جدید و تنوع‌بخشی به آن» و «احصاء و رتبه‌بندی منابع درآمدی دانشگاه‌ها در سال جاری» پیشنهاد‌های خود را ارائه کردند.

همچنین حاضران در این نشست به‌منظور هم‌افزایی، مستندسازی و جمع‌بندی منسجم فعالیت‌های انجام‌شده در این کارگروه، بر لزوم راه‌اندازی دبیرخانه طراحی مدل جامع درآمدزایی دانشگاه‌ها و تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی تأکید کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، کارگروه‌های «تعیین مقیاس اقتصادی مؤسسات آموزش عالی»، «استفاده بهینه و یکپارچه از امکانات و تجهیزات موجود در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی»، «اثربخش کردن تخصیص منابع دولتی آموزش عالی»، «طراحی مدل جامع درآمدزایی دانشگاه‌ها و تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی» و «افزایش کارایی نظام اقتصاد آموزش عالی» در راستای پیگیری مصوبات سمینار «نقش‌آفرینی دانشگاه در اقتصاد ملی» که اردیبهشت‌ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، ایجادشده است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *