دوشنبه، 2 مهر 1397 17:55:25
آخرین اخبار
مجتبی شریعتی نیاسر خبر داد؛

اصلاح آیین‌نامه ارتقای اساتید تا پایان سال

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اصلاح آیین‌نامه ارتقای اساتید تا پایان سال خبر داد و گفت‌: این آیین‌نامه باید به سمتی اصلاح شود که استادان مهارت محور و آموزش محور و افرادی که در سطح مدرسی عمل می‌کنند و اساتیدی که منحصراً پژوهشی هستند، همه بتوانند ارتقاء یابند.

به گزارش عطنا به نقل از ایسنا، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در حاشیه نشست هم‌اندیشی ارتقای ۵ دانشگاه و ۵ پژوهشگاه به تراز بین‌المللی به آخرین وضعیت آیین‌نامه ارتقای اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: در حال بررسی این آیین‌نامه هستیم. با توجه به اینکه زمان بازنگری آیین‌نامه ارتقاء رسیده است، بنابراین باید این اصلاحات را انجام بدهیم و این آیین‌نامه باید به سمتی اصلاح شود که استادان مهارت محور و آموزش محور و افرادی که در سطح مدرسی عمل می‌کنند و اساتیدی که منحصراً  پژوهشی هستند، همه بتوانند ارتقاء یابند،‌ چراکه آیین‌نامه اکنون این امکان را برای همه بخش‌ها نمی‌دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: امیدوار هستیم آیین‌نامه ارتقای اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها تا پایان سال ارتقاء یابد و بتوانیم آن را اجرایی کنیم.

معاون آموزشی وزیر علوم با تأکید بر اینکه سنوات تحصیلی دانشجویان در سال جاری تغییر نخواهد کرد،‌ گفت: آیین‌نامه‌ای که در این زمینه به دانشگاه‌ها ابلاغ‌شده است، کاملاً شرایط را برای آن‌ها فراهم کرده است و طبق روال گذشته هم دانشجویان کارشناسی در صورت نیاز می‌توانند تا سقف دو ترم اضافه سنوات داشته باشند و هم دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد.

دکتر شریعتی وضعیت دانشگاه‌های تعیین‌شده برای ارتقاء در سطح جهانی را رضایت‌بخش توصیف کرد و افزود: به نظر من دانشگاه‌ها متناسب با امکانات و پشتیبانی‌های مالی که صورت می‌گیرد، بسیار خوب و جدی در این زمینه ورود کرده‌اند، منتها یک موقعیت بسیار خوبی که امسال در مقایسه با سال ۹۶ داریم، این است که سازمان برنامه‌وبودجه به‌طورجدی به این موضوع ورود پیداکرده است و حمایت رسمی خود را اعلام کرده، به‌طوری‌که اعتبارات امسال برای حمایت از این پروژه بیش از ۵ برابر (۴۰ میلیارد تومان) شده است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *