دوشنبه، 2 مهر 1397 17:54:20
آخرین اخبار
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

آیین‌نامه ارتقای استادان دانشگاه‌ها بازنگری و اصلاح می‌شود

عبدالرضا باقری ضمن تاکید بر رهنمون‌های مقام معظم رهبری از تشکیل کارگروهی در وزارت علوم،  که به بازنگری آیین‌نامه ارتقای استادان می‌پردازد، خبر داد.

به گزارش عطنا، عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با مهر درباره اصلاح آیین‌نامه ارتقای استادان با‌توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با استادان دانشگاه‌ها گفت: بعد از دیدار اخیر استادان دانشگاه‌ها با مقام معظم رهبری، با دستور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کمیته ای برای پیگیری فرمایشات رهبر معظم انقلاب در وزارت علوم شکل گرفت.

وی ادامه داد: یکی از کارگروه‌های این کمیته وظیفه دارد تا روی بازنگری آیین‌نامه ارتقای استادان کار کند، ولی طبیعی است این موضوع زمان‌بر است، چرا که باید با دانشگاه‌ها صحبت شده و نظر آنها نیز جمع آوری شود تا چنانچه تغییراتی مورد‌نظر باشد، اعمال شود.

قائم مقام وزیر علوم خاطرنشان کرد: البته در آیین‌نامه فعلی نیز مواردی مانند حوزه‌های تولید، فناوری، رفع مشکلات جامعه توسط دانشگاه‌ها، همه دیده شده است اما درعین حال گروهی برروی آن کار خواهند کرد که اگر مواردی نیاز است، در آیین‌نامه جدید لحاظ شود.

وی افزود: در آیین‌نامه‌جدید ارتقاء در جهت حمایت از کارآفرینی و تجاری‌سازی و تقویت مقالات با کیفیت‌تر در راستای کیفی‌سازی مواردی لحاظ خواهد شد.

به گزارش مهر، مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با اساتید، نخبگان و پژوهشگران دانشگاهی (یکشنبه/ ۲۰ خرداد) نکات مهمی را یادآوری کردند. یکی از این نکات، بحث ارتقای استادان، براساس ارائه مقاله بود که رهبرمعظم انقلاب دراین خصوص بیان داشتند: «یک مسئله هم مسئله‌ مقاله‌محوری است که اشاره کردم که باید مقاله‌ها در جهت حلّ مسائل کشور باشد.

مسیر ساده‌ تولید مقاله برای ارتقای استادان هم خودش یک مشکل است؛ در آیین‌نامه‌ ارتقاء، مقاله برای ارتقاء استادان یک نقش بسیار اساسی دارد؛ خب این یک مسیر ساده‌ای است؛ یک مقداری کار را دقیق‌تر باید انجام داد، یعنی ارتقاء را صرفاً مبتنی بر مقاله نباید کرد؛ کارهای اساسی‌تری وجود دارد که آنها می تواند ملاک ارتقاء باشد».

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *