دوشنبه، 2 مهر 1397 17:50:21
آخرین اخبار
سومین همایش «آسیب‌های اجتماعی ایران»؛

نشست مسائل و آسیب‌های اجتماعی زنان (۲)

نشست «مسائل و آسیب‌های اجتماعی زنان» در قالب سومین همایش ملی «آسیب‌های اجتماعی ایران» در دانشکده علوم اجتماعی برگزار‌شد.

به گزارش عطنا، این نشست به مدیریت فاطمه جواهری و با حضور الهه کولایی، محمدمهدی لبیبی و شیرین احمدنیا چهارشنبه، ۳۰ خردادماه در تالار ابن خلدون دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این نشست،  لیلا فلاحتی با موضوع «بررسی وضعیت آسیب‌های اجتماعی زنام و دختران در عرصه جهانی»، محمدعلی محمدی با موضوع «نقش سلامت اجتماعی و روانی در توسعه زنان ایران»،  الهه کولایی با موضوع «کلیشه‌های جنسیتی آموزش و اشتغال زنان»، مریم  صباغچی با موضوع «مدل ساختاری رابطه سرمایه فرهنگی و خشونت خانگی علیه زنان» و زهرا میرزایی با موضوع «تحلیل پیامد‌های ازدواج‌های زودهنگام دختران» ارائه مقاله داشتند.

در این نشست به اینکه جامعه ایران در حوزه آموزش  پیشرفت‌های زیادی داشته است و این معضل (آسیب‌های اجتماعی زنان) به عامل بیکاری در کشور برمی‌گردد، پرداخته شد و از جمله، محمدمهدی لبیبی گفت: هر کشوری که تاریخ طولانی‌تری دارد، مشکلات بیشتری را نیز متحمل می‌شود.

شیرین احمد‌نیا هم با بیان اینکه مرد‌ها دارای خشونت ذاتی بیشتری نسبت به زن‌ها هستند، تصریح کرد: ازدواج زودهنگام، در چهارچوب باور‌های فرهنگی ما، گاهی به ازدواج‌های به‌هنگام تلقی می‌شود.

با گزارش تصویری این نشست همراه باشید؛

عکس: ایوب قادری-عطنا

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *