سه شنبه، 3 مهر 1397 19:27:22
آخرین اخبار
مشاور عالی سازمان سنجش خبر داد؛

جزئیات آماری کنکور سراسری سال ۹۷/ افزایش تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با ارائه‌ جزئیاتی از کنکور سراسری سال ۹۷ اظهار کرد: آمار ثبت‌نام کنندگان در آزمون سراسری سال ۹۷ نسبت به آمار داوطلبان ثبت‌نام کننده در آزمون سراسری سال ۹۶ بیشتر است.

به گزارش عطنا به نقل از فارس، حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم یا شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی و همچنین متقاضیان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است.

وی افزود: در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ تعداد یک میلیون و ۱۱ هزار و ۸۲۵ داوطلب ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۵۹۹ هزار و ۳۱۳ نفر زن و ۴۱۲ هزار و ۵۱۲ نفر مرد هستند، به عبارت دیگر ۵۹.۲۳ درصد ثبت‌نام‌کنندگان زن و ۴۰.۷۷ درصد ثبت‌نام‌کنندگان مرد می‌باشند.‌

توکلی ادامه داد: آمار ثبت‌نام کنندگان در آزمون سراسری سال ۹۷ نسبت به آمار داوطلبان ثبت‌نام کننده در آزمون سراسری سال ۹۶، ۲۷ هزار و ۴۶۶ نفر بیشتر است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در آزمون سراسری سال ۹۷ همانند آزمون سراسری سال ۹۶ به داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان‌های خارجی اجازه داده شده بود در صورتی که علاقمند به شرکت در گروه آزمایشی هنر نیز باشند در تقاضانامه ثبت‌نام علاقمندی خود را اعلام کنند که تعداد ۶۶ هزار و  ۶۴۹ داوطلب از گروه‌های آزمایشی که نام برده شد علاقمندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی هنر نیز اعلام کردند.

وی در ادامه بیان کرد: به همین ترتیب به هریک از داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و هنر اجازه داده شده بود در صورتی که علاقمند به شرکت در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی نیز باشند در تقاضانامه اینترنتی ثبت‌نام علاقمندی خود را اعلام کنند که تعداد ۱۳۸ هزار و ۸۶ داوطلب از گروه‌های آزمایشی مذکور علاقمندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی نیز اعلام کرده‌اند.

توکلی گفت: با توجه به اینکه آزمون هر یک از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی به طور جداگانه برگزار می‌شود و داوطلبان شرکت‌کننده در هر یک از گروه‌های آزمایشی مذکور باید پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط را داشته باشند لذا با توجه به آمار ثبت‌نام‌کنندگان یعنی یک میلیون و ۱۱ هزار و ۸۲۵ داوطلب و تعداد علاقمندان به گروه آزمایشی هنر علاوه بر گروه آزمایشی اصلی داوطلبان مذکور یعنی ۶۶ هزار و ۶۴۹ داوطلب و همچنین علاقمندان به گروه زبان‌های خارجی علاوه بر گروه آزمایشی اصلی داوطلبان مذکور یعنی تعداد ۱۳۸ هزار و ۸۶ داوطلب برای برگزاری آزمون سراسری سال ۹۷ تعداد یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۵۶۰ کارت ورود به جلسه آزمون صادر و آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ نیز برای این تعداد برگزار می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی،‌علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی در یک مرحله برگزار خواهد شد و داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی پنج گانه در یک جلسه به سوالات عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی انتخابی پاسخ خواهند داد.

وی در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: براساس برنامه زمانی اعلام شده این آزمون در صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه هفتم و جمعه هشتم تیرماه ۹۷ در ۳۷۵ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۴۷۹ حوزه امتحانی برگزار می‌شود. نتیجه اولیه آزمون هم به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه مربوط در دهه دوم مرداد ماه ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *