سه شنبه، 3 دی 1398 05:05:37
آخرین اخبار
از شمار دو چشم یک تن کم، وز شمار خرد هزاران بیش؛

مرحوم قانعی‌راد در قاب دوربین عطنا

دکتر محمدامین قانعی‌راد، استاد برجسته علوم اجتماعی پس از تحمل مدت‌ها رنج و بیماری عصر پنجشنبه، ۲۴ خردادماه در آخرین روز ماه مبارک رمضان درگذشت.

به گزارش عطنا، استاد قانعی‌راد که رئیس سابق انجمن جامعه‌شناسی ایران و عضو هیئت علمی و استاد جامعه شناسی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور بود در بین اهالی دانشگاه و دانشجویان، به عنوان فردی وارسته، محبوب، عمیق و روشنفکری دلسوز شناخته می‌شد.

مرحوم قانعی‌راد که در پی وخامت حالش در اثر بیماری سرطان در بیمارستان کسری بستری بود، لحظاتی قبل دعوت حق را لبیک گفت و به دیدار معبود رفت.

سید محمد امین قانعی راد متولد ۱۳۳۴ در تهران و از جامعه‌شناسان مشهور ایران، دارای تالیفات فراوان در موضوعات مختلف از جمله توسعه، نظام علمی و دانشگاه، ارتباطات اجتماعی و به ویژه جامعه‌شناسی بود.

این استاد فرهیخته بارها در نشست‌های مختلف از دغدغه‌هایش برای توسعه ایران سخن گفت و همواره درباره مشکلات مردم و جامعه و راه‌حل‌های علمی آن هشدار داد.

وی همچنین در نشست‌های علمی زیادی مهمان دانشگاه علامه طباطبائی بود.

پایگاه خبری دانشگاه علامه طباطبائی(عطنا) این مصیبت بزرگ را به جامعه علمی، خانواده بزرگ علوم انسانی و دوستان، آشنایان و خانواده این استاد بزرگ تسلیت می‌گوید.

آنچه در پی می‌آید گلچینی از نشست‌ها و مراسم‌هایی است که با حضور این استاد گرانقدر است که افتخار پوشش خبری آن نصیب عطنا شده است؛

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *