دوشنبه، 2 دی 1398 14:15:39
آخرین اخبار
علیرضا عبداللهی‌نژاد:

مدیران رسانه‌گریز در دانشگاه‌های نسل سوم جایگاهی ندارند

مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مدیران رسانه‌گریز و اساتید بی ارتباط با رسانه در دانشگاه‌های نسل سوم و کارآفرین جایگاهی ندارند.

به گزارش عطنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه شیراز، علیرضا عبداللهی‌نژاد، مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جمع مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری منطقه ۷ کشور، گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سکاندار حرکت علم و فناوری کشور است و روابط عمومی‌ها با مدل سنتی و رویکرد صرفا توجیه‌گرایانه نمی‌توانند پاسخگوی نیازها باشند.

استاد ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی گفت: روابط عمومی بالنده و پویا، می‌تواند جریان‌ساز باشد و تصویر سازمان را در جامعه بهبود و ارتقا بخشد.

وی، روابط عمومی را مغر متفکر، زبان گویا و قوه هدایت‌گر سازمان توصیف کرد و گفت: با راهبردهای حرفه‌ای، فکر و خلاقیت؛ روابط عمومی به یک کنشگر فعال در سازمان و جامعه تبدیل می‌شود.

علیرضا افشاری‌فر، قائم مقام رئیس دانشگاه شیراز نیز در این نشست گفت: اگر توانستیم روابط عمومی را به جایگاه واقعی خود برسانیم ، آنگاه جایگاه دانشگاه در جامعه ارتقا می‌یابد.

وی افزود: علی‌رغم اقدامات موثر دانشگاهیان و دستاوردهای درخشان در عرصه‌های مختلف، هنوز برخی مسئولان به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌عنوان یک وزرتخانه مصرفی می‌نگرند و این نگرش باید تغییر یابد.

افشاری‌فر، نگاه کارشناسی، تخصصی و حرفه‌ای به روابط عمومی را یک ضرورت توصیف کرد و گفت: روابط عمومی می‌تواند نگرش ناصحیح به دانشگاه‌ها را در جامعه و مدیران تغییر دهد و اگر این نگرش تغییر نیابد، شاهد محدودیت‌ها و محرومیت‌های آموزش عالی خواهیم بود.

سید رشید فلاح شمسی، مدیر روابط عمومی دانشگاه شیراز هم در این آیین با اشاره به نقش و اهمیت روابط عمومی در بیان خدمت رسانی دستگاه‌های اجرایی، بر نقش هدایت‌گر و انکارناپذیر آن تاکید کرد و گفت: در عصر کنونی و با توجه به تحولات اجتماعی، روابط عمومی هوشمند، سریع، صادق و شفاف، می‌تواند دستاوردهای عظیم دانشگاهیان را در جامعه منعکس کند.

وی، ارتباطات موثر درون دانشگاهی و برون سازمانی، کار جمعی، انسجام، شبکه‌سازی و هم‌افزایی را شروط موفقیت روابط عمومی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی برشمرد و افزود: این موارد در دستور کار روابط عمومی دانشگاه شیراز قرار دارد.

گفتنی است گردهمایی مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری منطقه ۷ کشور شامل استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار شد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *