چهارشنبه، 24 مرداد 1397 13:30:14
آخرین اخبار
یک مقام مسئول خبر داد:

مرکز امور هیئت علمی وزارت علوم منحل شد

رئیس مرکز جذب وزارت علوم از انحلال «مرکز امور هیئت علمی» وزارت علوم خبر داد و گفت: این مرکز در دوره قبل راه اندازی شده بود که با برنامه ریزی های جدید تصمیم به حذف آن گرفته شد.

به گزارش عطنا، محمدرضا رضوان طلب در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره «انحلال مرکز امور هیئت علمی» گفت: این مرکز در اواخر دوره وزارت دکتر محمد فرهادی  به عنوان «مرکز امور هیئت علمی» پیش بینی شد تا اینکه در آینده تمام مسایل مربوط به امور هیات علمی در این مرکز انجام شود.

وی ادامه داد: قرار بود، بخش هایی از مرکز هیئت امنا، هیئت ممیزه، جذب اعضای هیئت علمی، بخش هایی از مرکز نظارت و ارزیابی مانند جایابی و ردیف های استخدام، به این مرکز منتقل شود.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم افزود: این مرکز اواخر مرداد سال گذشته تاسیس شد اما عملا از آن زمان ناقص بود و مسئولیت های آن مشخص نبود و فقط عنوان شده بود، ردیف های استخدام و جایابی افراد بورسیه توسط این مرکز انجام می شود.

رضوان طلب افزود: مابقی بخش هایی که قرار بود در این مرکز مستقر شود، جمع نشد، ضمن اینکه طبق مذاکراتی که تیم جدید وزارت علوم با سازمان امور استخدامی انجام داد، به توافق و تفاهم درباره وظایف، ساختار و چارت این مرکز که هم مورد تایید وزارت علوم و هم سازمان امور استخدامی باشد، نرسیدند و این مرکز در چارت هیچ کدام پیش بینی نشده بود.

وی ادامه داد: برهمین اساس قرار شد، چارتی که از قبل وجود داشت احیاء شود. مرکز نظارت و ارزیابی، مرکز امور هیات امنا و هیئت ممیزه و مرکز جذب اعضای هیئت علمی مانند سابق، هرکدام وظایف خود را انجام دهند و مرکز امور هیئت علمی که مرکزی نوبنیاد بود، حذف شود.

به گزارش مهر، طی ابلاغیه ای از سوی مشاور وزیر علوم و مدیر کل دفتر وزارتی، وظایف پیشین هریک از مراکز جذب اعضای هیئت علمی و مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم که بعضا به مرکز امور هیئت علمی سپرده شده بود به آنها برگشت و تشکیلات  قبلی وزارت علوم در مورد جذب اعضای هیئت علمی مستقر شد و بنابراین تشکیلاتی به نام «مرکز امور هیئت علمی» در وزارت علوم از این پس وجود نخواهد داشت.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *