دوشنبه، 29 مرداد 1397 16:56:30
منصور غلامی در مراسم افتتاحیه کرسی «ارتباطات علم و فناوری یونسکو»: (3)

آماده‌ایم توانمندی‌های علمی و فناوری خود را با کشورهای دیگر به اشتراک بگذاریم

وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در مراسمی در دانشگاه علامه طباطبائی گفت: وظیفه ما این است که ثروت معنوی و دانایی را در اختیار دیگر ملت‌ها قرار دهیم، فناوری پیشرفته ارتباطات امروزه می‌تواند به این امر کمک کند و اگر از آن غفلت کنیم در آینده احساس کم کاری خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار عطنا، مراسم افتتاحیه کرسی «ارتباطات علم و فناوری یونسکو» چهارشنبه، ۲۶ اردیبهشت با حضور حجت‌الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران و منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی، هادی خانیکی، رئیس کرسی ارتباطات علم و فناوری و استاد ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی و محمدمهدی فرقانی رئیس دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه‌طباطبائی و جمعی از مسئولان و استادان در دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

منصور غلامی در این مراسم با بیان اینکه در کشور ظرفیت بالایی به لحاظ تاریخ و فرهنگ دیرینه داریم و با این گستره عظیم می‌توانیم توانمندی‌های علمی و فناوری خود را به عنوان یک ثروت معنوی و دانایی در منطقه و جهان با دیگر کشور‌های دنیا به اشتراک گذاریم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: وظیفه ما است که این ثروت معنوی و دانایی را در اختیار دیگر ملت‌ها قرار دهیم، فناوری پیشرفته ارتباطات امروزه می‌تواند به این امر کمک کند و اگر از آن غفلت کنیم در آینده احساس کم کاری خواهیم کرد.

وی با ابراز امیدواری از آینده کرسی تازه‌تاسیس «ارتباطات علم و فناوری یونسکو» در دانشکده ارتباطات داتشگاه علامه طباطبائی افزود: قطعا با استادان توانمند و با سابقه‌ای که در این دانشکده وجود دارد، می‌توان به آینده این کرسی خوش‌بین بود.

غلامی با بیان اینکه دانشکده ارتباطات دارای ۵۰ سال سابقه است، خاطرنشان کرد: دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه تنها دانشکده ارتباطات دانشگاه‌های کشور است که به طور تخصصی به علم ارتباطات اختصاص دارد و ظرفیت بالایی در این حوزه وجود دارد.

وی بر حمایت خود از این کرسی تاکید کرد و گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین کمیسیون ملی یونسکو با همکاری و هم‌افزایی از فعالیت‌های کرسی ارتباطات، علم و فناوری حمایت می‌کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تلاش ایران برای گسترش فعالیت‌های دفتر منطقه‌ای یونسکو به منظور توسعه و افزایش توان این دفتر خبر داد و گفت: به لحاظ اینکه این کرسی منطقه‌ای است حتما باید توان منطقه‌ای خود را بیشتر کنیم؛ ما همیشهاز تجربیات دیگران استفاده کرده و خواهیم کرد.

غلامی در جمع‌بندی سخنان خود اظهار کرد: ما در وزرات علوم تاسیس کرسی «ارتباطات علم و فناوری» را به دانشگاه علامه‌طباطبائی تبریک می‌گویم و معتقدیم توان این دانشگاه به عنوان دانشگاه علوم انسانی قطعاً خیلی بیشتر از اینهاست و به جهت علاقه‌ای که به علوم انسانی دارم در آینده نیز به دانشگاه علامه خواهم آمد.

وی افزود: در پایان همچنین به دکتر هادی خانیکی، رئیس کرسی ارتباطات علم و فناوری تبریک می‌گویم و برای ایشان آروزی موفقیت دارم.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *