پنجشنبه، 25 مرداد 1397 14:26:08
در دانشکده علوم ریاضی و رایانه برگزار شد؛

دومین سمینار تخصصی آمار ناپارامتری و کاربردهای آن/ برگزاری کارگاه بررسی داده­­‌های هوشمند با تدریس «پروفسور احسان» از مالزی

دومین سمینار تخصصی آمار ناپارامتری و کاربردهای آن به مدت ۲ روز در دانشکده علوم ریاضی و رایانه واقع در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

به گزارش عطنا، این همایش طی روز‌های ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت‌ماه با حضور دانشجویان و استادان دانشگاه‌های مختلف کشور برگزار شد و شرکت‌کنندگان نیز به ارائه مقالات خود در پنل‌های مختلف پرداختند.

در مراسم افتتاحیه این همایش، دکتر نادر نعمت‌الهی، معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی، دکتر رضا پورطاهری، معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم ریاضی و رایانه این دانشگاه و دکتر فرزاد اسکندری، دانشیار گروه آمار دانشکده علوم ریاضی و ریانه دانشگاه علامه طباطبائی و دبیر اجرایی دومین سمینار تخصصی آمار ناپارامتری و کاربردهای آن به ایراد سخنرانی پرداختند.

در این همایش یاد و خاطره عبدالرحیم بادامچی‌زاده، عضو هیئت علمی گروه آمار دانشکده علوم ریاضی و رایانه دانشگاه علامه طباطبائی و دبیر اجرایی این همایش با پخش کلیپی از او گرامی داشته شد.

همچنین با توجه به اینکه امروزه یکی از شاخه‌هایی که در آمار ناپارامتری و علوم رایانه که مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته است، بررسی داده­­های هوشمند با استفاده از مفهوم یادگیری عمیق (Deep Learning) است. در این رابطه در کنار سمینار آمار ناپارامتری در دانشکده علوم ریاضی و رایانه، یک کارگاه بین‌المللی با عنوانDeep Learning and its Applications توسط پروفسور احسان، عضو هیئت علمی دانشگاه Uitm مالزی برگزار شد که مورد استقبال پژوهشگران و شرکت‌کنندگان در این همایش قرار گرفت.

پروفسور احسان در زمینه استفاده از داده­­های هوشمند فعالیت‌های بسیاری انجام داده است که از جمله مسئولیت چندین پروژه ملی به‌خصوص راه‌اندازی ماشین‌های هوشمند بدون سرنشین در مالزی را به عهده دارد.

بعد از برگزاری کارگاه، جلسه‌ای با حضور پروفسور احسان و مسئولان دانشکده علوم ریاضی و رایانه دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد که این استاد دانشگاه Uitm مالزی، اعلام کرد: با توجه به داشتن بودجه­‌های تحقیقاتی و امکاناتی که در اختیار دارند، علاقه­‌مند به انجام فعالیت‌های مشترک با دانشگاه علامه طباطبائی از جمله انجام سمینار و کنفرانس مشترک، پذیرش دانشجوی مشترک در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و همچنین انجام پروژه مشترک در زمینه­‌های مورد علاقه از جمله یادگیری عمیق و تحلیل داده­‌های هوشمند است.

دومین سمینار تخصصی آمار ناپارامتری و کاربردهای آن توسط دانشکده ریاضی و علوم رایانه دانشگاه علامه طباطبائی با همکاری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و مرکز آمار ایران برگزار شد.

عکس: علی صداقت – عطنا

 

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *