جمعه، 26 مرداد 1397 09:35:41
با موضوع «ضرورت فلسفه در علوم ارتباطات»؛

پنجمین دورهمی انجمن علمی-دانشجویی روزنامه‌نگاری برگزار شد

پنجمین دورهمی انجمن علمی-دانشجویی روزنامه‌نگاری با موضوع «ضرورت فلسفه در علوم ارتباطات» با حضور دانشجویان رشته‌های مختلف دانشگاه علامه طباطبائی، دوم اردیبهشت‌ماه در دفتر انجمن‌های علمی دانشکده ارتباطات برگزار شد.

به گزارش عطنا، امیرحسین احمدی، دانشجوی روزنامه‌نگاری ارائه‌دهنده این نشست بود و با همکاری دیگر شرکت‌کنندگان جلسه تعامل گفتاری شکل گرفت.

وی ابتدا جایگاه فلسفه در زندگی روزمره را بررسی کرد و به اهمیت پرسیدن این سئوالات در زمینه فردی زندگی اشاره کرد.

در ادامه به خاستگاه فلسفه و چگونه رشد یافتن آن در زمان سقراط و افلاطون پرداخت و اینکه فلسفه برای داشتن ارتباط چه کاربردی دارد.

وی در پایان سخنان خود به لزوم فلسفه‌خوانی دانشجویان ارتباطات برای فهم مسائل اصلی مربوط به این حوزه تاکید کرد و تفاوت اندیشه فلسفی و غیرفلسفی را در ارتباطات بررسی کرد.

هدف از برگزاری این دورهمی‌ها، آشنا کردن دانشجویان با مفاهیم علمی به‌صورت کاربردی بوده است و در همین راستا،  چهار جلسه قبلی این انجمن نیز با موضوعات «مقایسه فضای کاری روزنامه‌نگاری با فضای آکادمیک»، «سیاست‌های خبری در رسانه‌ها»، «تفکر انتقادی و اهمیت آن در روزنامه‌نگاری» و «شایعه‌شناسی» در هفته‌های گذشته برگزار شده بود و این جلسات در هفته‌های آینده نیز ادامه دارد.

دورهمی‌های علمی به‌صورت هفتگی برگزار خواهد شد و اطلاع‌رسانی آن از طریق کانال انجمن علمی-دانشجویی روزنامه‌نگاری انجام می‌شود.

 

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *