جمعه، 26 مرداد 1397 09:37:39
صدیقی خبر داد:

افزایش ۶ درصدی حضور در فرصت‌های مطالعاتی برای دانشجویان دکتری

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از افزایش شش درصدی شرکت در فرصت‌های مطالعاتی برای دانشجویان دکتری خبر داد.

به گزارش عطنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، عنوان کرد: متاسفانه یکی از چالش های سال گذشته این سازمان این بود که اختصاص اعتبارات به درستی انجام نشد ولی به هرحال تلاش کردیم زیاد خدشه ای به بدنه این سازمان از نظر بودجه ای  وارد نشود.

وی گفت:خوشبختانه قول های سال گذشته  محقق و اجرایی شد به طوری که  توانستیم در این زمینه درباره فرصت‌های کوتاه مدت مطالعاتی دانشجویان  به اهداف خودمان برسیم.

صدیقی از افزایش شش درصدی فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری برای امسال خبر داد و گفت: با توجه به اینکه ردیف بورس دانشجویان دکتری در سال گذشته حدود شش درصد رشد داشته است؛ بر این اساس امسال هم این رقم افزایش خواهد یافت در واقع اولویت سازمان امور دانشجویان، افزایش کمی دانشجویان دوره دکتری در داخل و خارج از کشور برای استفاده از فرصت مطالعاتی است.

راه اندازی ۲۰۰ خوابگاه دانشجویی تا پایان برنامه ششم توسعه

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اظهار کرد: این سازمان امسال قرار است درباره خوابگاه ها برنامه های  جدی داشته باشدبه طوری که با پیش بینی های انجام شده در تبصره قانون بودجه  صندوق رفاه این امکان را خواهد داشت که بتواند تا پایان برنامه ششم توسعه، ۲۰۰ خوابگاه جدید راه انداری کند همچنین افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان غیر ایرانی را در دستور کار داریم.

صدیقی گفت: در نظر داریم در سال تحصیلی جدید به مراکز مشاوره در تهیه منابع مورد نیاز برای اجرای طرح‌های مداخله‌ای به منظور جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی،‌ کمک کنیم.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *