شنبه، 31 شهریور 1397 19:22:13
عضو هیئت علمی علامه طباطبائی خبر داد:

اولین همایش بین‌المللی «دین، فرهنگ و فناوری» برگزار می‌شود

عضو هیئت علمی علامه طباطبائی گفت: همایش بین‌المللی دین، فرهنگ و فناوری ۴ و ۵ اردیبهشت در دانشگاه صنعتی شریف و ۶ اردیبهشت در مرکز همایش‌های غدیر شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

به گزارش عطنا به نقل خبرگزاری دانشجو، حمیدرضا آیت‌اللهی، عضو هیئت علمی علامه طباطبائی و دبیر علمی این همایش، افزود: اولین همایش بین‌المللی دین، فرهنگ و فناوری ۴ و ۵ اردیبهشت در دانشگاه صنعتی شریف و ۶ اردیبهشت در مرکز همایش‌های غدیر شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

وی افزود: با تعامل و همفکری با مراکز علمی و پژوهشی ۱۲ محور و ۱۸ چالش در حوزه روابط و مناسبات دین، فرهنگ و فناوری احصا شد و فراخوان مقاله با همکاری دانشگاه باقرالعلوم (ع)، شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و دانشگاه صنعتی شریف به عنوان برگزارکنندگان این همایش صورت گرفت.

آیت‌اللهی افزود: تاکنون حدود ۴۰ نشست در زمینه محور‌های همایش و به منظور هماهنگی میان دستگاه‌ها برگزار شده است که در این جلسات بخش‌های مختلف بر اساس محور‌های مختلف همایش تدوین شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی ادامه داد: در مجموع ۳۱۰ مقاله فارسی و ۲۰ مقاله انگلیسی دریافت شده که از میان مقالات فارسی ۱۶۳ مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است.

وی گفت: در آخرین نشست نشست شورای سیاست‌گذاری همایش که در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، قرار شد حدود ۱۰۰ مقاله برای سخنرانی در بخش‌های مختلف آماده شود و مابقی مقالات پذیرفته شده به صورت پوستر در همایش ارائه شود.

دبیر اولین همایش بین‌المللی «دین، فرهنگ و فناوری» تصریح کرد: همچنین قرار شد تا پس از همایش رایزنی‌های لازم جهت ایجاد دبیرخانه دائمی کنفرانس صورت گیرد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *