سه شنبه، 1 آبان 1397 22:44:20
آخرین اخبار
در وانفسای بحث فیلترینگ؛

عملیات نجات فایل‌های شخصی از تلگرام

اگر شما هم از آن دسته کاربران تلگرام هستید که هر روز با استرس نبودن این پیام رسان و از دست رفتن اطلاعات خود از خواب بلند می شوید، این گزارش درباره نحوه بک آپ گرفتن از اطلاعات تلگرام را از دست ندهید.

به گزارش عطنا به نقل از خراسان، در وانفسای بحث فیلترینگ تلگرام یکی از نگرانی هایی که وجود دارد ذخیره اطلاعات و فایل هایی است که طی این مدت در تلگرام نگه داشته اید.

چندسال پیش بود که با فیلتر پیام رسان وایبر، موج زیادی از کاربران ایرانی به سمت پیام رسان تلگرام مهاجرت کردند. خیلی زود تلگرام به یک برنامه پراستفاده در گوشی های تلفن همراه تبدیل شد و با اضافه شدن امکاناتی مثل ایجاد گروه و کانال و تبدیل شدن به مرجع خبری رسمی و غیر رسمی، کاربران آن بیشتر و بیشتر شدند.

اما حالا این پیام رسان به هزار و یک دلیل ممکن است از دسترس خارج شود و این روزها دغدغه کاربران تلگرام به جز این که دوباره به کجا مهاجرت کنند، این است که این میزان از متن، عکس، صوت و ویدئوهایی را که در این سال ها ذخیره کرده اند و خیلی از آن ها برایشان مهم است چه طور و کجا ذخیره کنند.

اگر شما هم از آن دسته کاربران تلگرام هستید که هر روز با استرس نبودن این پیام رسان و از دست رفتن اطلاعات خود از خواب بلند می شوید، این گزارش درباره نحوه بک آپ گرفتن از اطلاعات تلگرام را از دست ندهید.

تلگرام وب، حلال مشکلات

بسیاری از تنظیمات پیام رسان تلگرام مثل پاک کردن اکانت از طریق تلگرام وب امکان پذیر است. برای دسترسی به تلگرام وب آدرس web.telegram.org را در مرورگر وارد کنید. در قسمت کشور هم اسم ایران و در قسمت شماره، شماره تلفن همراه تان را وارد کنید. کد فعال سازی که برای تان پیامک می شود هم باید در قسمت بعدی وارد کنید.

حالا صفحه ای درست شکل تلگرام دسکتاپ در قالب مرورگر برای تان باز می شود که همان تلگرام وب است. هر مکالمه ای که قصد ذخیره کردن آن را دارید باز کنید و کلیدهای ترکیبی ctrl+P را فشار دهید. در پنجره پرینت مرورگر که باز می شود هم می توانید متن چت های تلگرامی خود را روی کاغذ پرینت بگیرید هم به صورت PDF ذخیره کنید.

البته تعداد صفحاتی که می خواهید ذخیره کنید محدود است و برای ذخیره چت های قبلی باید صفحات مربوط به آن را باز کنید و دوباره کلیدهای ترکیبی قبلی را فشار دهید.

پوشه تلگرام خود را ذخیره کنید

عکس، فیلم، صدا و اسناد تلگرام شما هم قابل حفظ کردن است، اما این بار باید سراغ File Manager گوشی خود بروید. در این قسمت پوشه ای به اسم Telegram هست که چهار پوشه مجزا شامل عکس ها، ویدئوها ، صداها و اسنادی است که در تلگرام آن ها را دانلود کرده اید.

برای بک آپ گرفتن از آن ها روی آیکن سه نقطه در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و گزینه Copy را بزنید.حالا هر پوشه ای را که می خواهید از آن بک آپ بگیرید انتخاب کنید و دوباره گزینه Copy را بزنید. بسته به این که می خواهید پوشه را در کدام قسمت گوشی ذخیره کنید، به آن قسمت بروید و Ok یا Paste را انتخاب کنید.

در مدل های مختلف گوشی های اندروید ممکن است این گزینه ها کمی متفاوت باشد.در نسخه دسکتاپ نیز برای این کار سراغ My Computer بروید و وارد پوشهDownload شوید. در این پوشه فایلی به اسم Telegram Desktop هست که همان فایل های صدا، تصویر، ویدئو و اسناد را دارد. بک آپ گرفتن از تلگرام دسکتاپ به راحتی کپی-پیست کردن همین فایل در محل مد نظر خودتان است.

دوستان تان را گم نکنید

در بسیاری از گروه های تلگرامی به ویژه سوپرگروه ها با افرادی آشنا هستیم که به شماره آن ها دسترسی نداریم و در صورت فیلتر شدن تلگرام راه ارتباطی ما با آن ها بسته می شود.

اگر این مخاطبان برای تان مهم هستند این روش را امتحان کنید چون کمی تا قسمتی پیچیده است! اول از همه شما باید مخاطبان تلگرام را در قسمت مخاطبان گوشی خود مشاهده کنید تا بتوانید از آن ها بک آپ بگیرید. برای این کار به قسمت Contact و Setting گوشی خود بروید وگزینه Export را انتخاب کنید.

با این کار از همه مخاطبان گوشی خود بک آپ گرفته اید.حالا دوباره بعد از Contact و Setting این بار به قسمت Contact to display بروید. در این جا اگر همه مخاطبان روی گوشی هستند گزینه device و اگر سیم کارت ذخیره هستند گزینه sim card را انتخاب کنید. اگر هم بخشی از مخاطبان روی هرکدام از این دو مورد ذخیره هستند تیک دو گزینه را بزنید.

حالا باید همه مخاطبان را پاک کنید. بعد از پاک کردن تمام مخاطبان شما به جز مخاطبان پیام رسان ها از جمله تلگرام حذف می شوند. برای این که فقط مخاطبان تلگرام را ببینید، به قسمت Contact to displayبروید و تیک گزینه تلگرام را بزنید. حالا نوبت آن است که با روش اول یعنی Contact و Setting و بعد هم Export از مخاطبان تلگرام بک آپ بگیرید.

در آخرین مرحله هم به قسمت contact/setting/export and import بروید و مخاطبانی را که اول کار از آن ها بک آپ گرفته بودید برگردانید.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *