یکشنبه، 1 دی 1398 16:54:06
آخرین اخبار

فصلنامه «فرهنگ رضوی»علمی پژوهشی شد

فصلنامه «فرهنگ رضوی» نخستین و تنها فصلنامه تخصصی فرهنگ رضوی از سوی کمیسیون نشریات علمی کشور مجوز علمی پژوهشی گرفت.

سیدجواد جعفری مدیرمسئول این فصلنامه با اعلام این خبر اظهار کرد: فصلنامه فرهنگ رضوی که از سوی بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) منتشر می‌شود، سال گذشته انتشار خود را آغاز کرد و تاکنون ۷ شماره آن منتشر شده است.

به گفته وی این فصلنامه که به منظور ترویج فرهنگ رضوی در مراکزعلمی و تقویت و بهره‌گیری بهتر از همایش‌های پژوهشی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی -هیات نظارت بر مطبوعات، توسط بنیاد راه اندازی شده، تاکنون ۴۳ مقاله علمی پژوهشی در موضوعات کلامی، تربیتی، اخلاقی، سیاسی و تاریخی مربوط به حضرت رضا (ع) به چاپ رسانده است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) استقبال فرهیختگان حوزه و دانشگاه از انتشار این فصلنامه را خوب ارزیابی کرد و گفت: این فصلنامه با کمک و همراهی استادان دانشگاه‌های مختلف کشور توانست با انتشار به موقع، جای خود را در جامعه دانشگاهی و حوزوی کشور باز کند و در مدت کوتاهی موفق به اخذ درجه علمی پژوهشی از وزارت علوم شود.

مدیرمسئول فصلنامه فرهنگ رضوی با تبریک این موفقیت به جامعه علمی کشور؛ اعضای تحریریه و داوران مقالات فصلنامه فرهنگ رضوی را از فرهیخته‌ترین استادان و محققان حوزه و دانشگاه دانست و اظهار کرد: لطف و عنایت امام رضا(ع) به همراه تلاش‌های سردبیر و سایر اعضای تحریریه که از استادان دانشگاه‌های معتبر کشور مانند امام صادق(ع)، تهران، فردوسی مشهد،علامه طباطبایی، تربیت مدرس و… هستند، این موفقیت را به دنبال آورد و زمینه اعتلای پژوهش‌های رضوی را فراهم کرد.

به گفته جعفری این فصلنامه که با همکاری پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر می‌شود، به تازگی هفتمین شماره آن با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

در این شماره مقالاتی با موضوعات: سیره سیاسی امام رضا(ع) در قبال مامون، تبیین شیوه‌های تربیتی امام رضا(ع) در راستای ایجاد سبک زندگی اسلامی بر مبنای تحلیل محتوای دعاهای صحیفه رضویه، نشانه شناسی حدیث شریف سلسله‌الذهب، موانع و راهکارهای تحکیم نهاد خانواده از منظر سیره و آموزه‌های رضوی منتشر شده است.

بر اساس این گزارش، سیدجواد جعفری مدیرمسئول، دکترسیدجلال درخشه سردبیر و محمدعلی ندائی مدیریت اجرایی فصلنامه فرهنگ رضوی را برعهده دارند. متن کامل این فصلنامه در سایت بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(علیه السلام) بخش فصلنامه به نشانی :shams.toos.ir قابل دسترسی است.

 

ایسنا

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *