یکشنبه، 1 دی 1398 13:55:02
آخرین اخبار

افزایش همکاری دانشگاه های برتر و معاونت علمی و فناوری

رئیس دانشگاه علم و صنعت گفت: در جلسه روسای دانشگاهها موضوع همکاری های بیشتر معاونت علمی و فناوری و دانشگاه های برتر مطرح شد تا برای تجاری سازی تحقیقات و فناوری شرایط بهتری ایجاد شود.
علم وصنعت

به گزارش عطنا به نقل از مهر، محمدعلی برخورداری ، با اشاره به جلسه اخیر روسای دانشگاه های برتر گفت: این جلسه به میزبانی دانشگاه علامه و با حضور ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در رامسر برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه بیشتر درخصوص فناوری و تجاری سازی دستاوردهای دانشگاه ها مسائلی مطرح شد، همچنین فرصت ها و چالش های موجود در این عرصه و ایجاد راهکارهای جدید برای کمک به دانشگاه ها و کمک دانشگاه ها به معاونت علمی فناوری با مهمان ویژه جلسه بررسی شد تا موضوع تبدیل نتیجه تحقیقات به فناوری و تولید که دانشگاه ها در این راستا در حال تلاش هستند مسیر هموارتری را داشته باشد.

رئیس دانشگاه علم و صنعت گفت: در این جلسه مطرح شد که دانشگاه ها دانشجویان تحصیلات تکمیلی را به سمتی راهنمایی کنند که معاونت علمی و فناوری از آن موضوعات حمایت می کند، همچنین درخصوص حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا، حمایت از نخبگان از سوی دانشگاه ها و دولت بحث و تبادل نظر شد.

برخورداری با اشاره به در پیش بودن آغاز سال تحصیلی جدید گفت: در این جلسه درخصوص ارتقا سطح علمی دانشگاه ها و افزایش شاخص علمی و فناوری کشور مسائلی مطرح شد، اما تصمیم خاصی برای آغاز سال تحصیلی در دانشگاه های برتر گرفته نشد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *