پنجشنبه، 29 شهریور 1397 03:54:43
با ارائه دکتر جلوداری ممقانی برگزار شد؛

کرسی ترویجی «ساختار هندسی مدل‌های مالی» در دانشکده اقتصاد+‌تصاویر

کرسی ترویجی «ساختار هندسی مدل‌های مالی» با ارائه دکتر جلوداری ممقانی در دانشکده علوم ریاضی و رایانه دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

به گزارش عطنا، در این کرسی که اسفندماه برگزار شد، دکتر محمد جلوداری ممقانی، استاد ریاضی دانشگاه علامه طباطبائی به ارائه نظریه خود با عنوان ساختار هندسی مدل‌های مالی پرداخت.

همچنین دکتر بیژن ظهوری زنگنه، استاد دانشگاه صنعتی شریف به عنوان داور خارجی و دکتر عبدالساده نیسی، استاد دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان داور داخلی به نقد و بررسی دیدگاه‌های دکتر جلوداری ممقانی پرداختند.

گفتنی است مدل‌های مالی ابزاری ساده اما جالب هستند که می‌توانند نگرش جامعی از فعالیت‌های مالی شرکت‌ها تهیه کنند یا به مدیران برای تصمیم گیری‌های خاص کمک کنند.

برای مثال، یک مدل مالی نمایش ریاضی خلاصه شده‌ای از نحوه کار کردن شرکت است و از آن مهم‌تر، این‌که به چه سمتی کار خواهد کرد. مدل ورودی‌ها و خروجی‌هایی دارد. ورودی‌ها محرکه فرضیات مدل هستند، چیزهایی همانند محرکه‌های هزینه جذب مشتری، نرخ جابه‌جایی مشتریان از شرکت شما و رفتن به سمت رقیبانتان، میزان پولی که به افراد می‌پردازید و غیره. خروجی مجموعه‌ای از اهداف‌اند که به شما نشان خواهد داد شرکت چطور عمل خواهد کرد؛ اگر فرضیات درست باشد یک مدل می‌تواند چندین مجموعه از اهداف را تولید کند که فرضیات مختلفی را ارائه می‌دهد.

در این کرسی به مباحث مبنایی و ساختار هندسی مدل‌های پیشرفته مالی به طور تخصصی از جانب استاد دانشگاه علامه طباطبائی پرداخته شده  و به بوته نقد گذاشته شده است.

با گزارش تصویری این نشست همراه باشید؛

عکس:‌ زهرا اسحاقیان راد-عطنا

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *