دوشنبه، 2 مهر 1397 04:10:14
در نشست مشترک با شرکت دانش‌بنیان پکتوس مطرح شد؛

راه‌اندازی خدمات ویژه کاربران کم‌بینا و نابینای کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه

نشست مشترک رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه علامه طباطبائی با مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پکتوس با محوریت راه‌اندازی خدمات ویژه کاربران کم‌بینا و نابینای کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه برگزار شد.

به گزارش عطنا، دراین نشست دکتر مهدی طاهری، رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد با مهندس فرجاد مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پکتوس دیدار و هم‌اندیشی کرد.

با توجه به درخواست و پیگیری‌های متعدد دانشجویان کم‌بینا و نابینای دانشگاه علامه مبنی بر دسترس‌پذیرساختن منابع کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد، و همچنین با نظر به بررسی‌ها و بازدیدهای قبلی انجام گرفته توسط کارشناسان این کتابخانه، در این نشست امکان دسترس‌پذیر ساختن منابع کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد مورد بحث قرار گرفت.

گفتنی است شرکت پکتوس‌ اولین و تنها تولید کننده تجهیزات کامپیوتری و الکترونیکی ویژه نابینایان در سالِ ۱۳۷۰ توسط جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتیِ شریف تاسیس شد و از بدو تاسیس تا کنون بجز فعالیت در زمینه مهندسیِ رایانه (سخت افزار و نرم افزار) درحوزه تولید تجهیزات الکترونیکی ویژه نابینایان فعال بوده، و توانسته است افتخارات متعددی در این زمینه کسب کند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *