دوشنبه، 2 مهر 1397 04:08:55
مدیرعامل خبرگزاری ایرنا در گفت‌و‌گوی اختصاصی با عطنا اظهار کرد:

تقویت انگیزه درونی و روحیه مشارکت جمعی در خبرگزاری ایرنا/ مطالبه بیشتری از دفاتر خارج از کشور داریم

سیدضیا هاشمی، مدیرعامل خبرگزاری ایرنا، ۱۴ اسفندماه در همایش ملی «رسانه‌ها و فناوری‌های اطلاعاتی در خدمت کاهش خسارات بلایای طبیعی» در سالن دفاع دکترای دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی سخنرانی کرد.

به گزارش عطنا، سرپرست سابق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشستی با عنوان «رسانه‌های جمعی، ارتباطات ریسک و ارتباطات بحران» با مدیریت محمدمهدی فرقانی، رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی با موضوع «رسانه‌های جمعی و ارتباطات بحران» به سخنرانی پرداخت.

هاشمی، مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در حاشیه برگزاری این همایش در گفت‌و‌گویی اختصاصی با خبرنگار عطنا، در پاسخ به این سؤال که چه سیاست مدیریتی را برای پیشبرد فعالیت‌های ایرنا در پیش گرفته‌اید، اظهار کرد: خبرگزاری ایرنا دارای ظرفیت‌های زیادی است که اگر فعال شوند آینده روشن و درخشانی در انتظار این خبرگزاری است.

وی اضافه کرد: خبرگزاری ایرنا دارای نیروهای حرفه‌ای و با سابقه فعالیت خوب است و با توجه به پیوندها، ارتباطات و دسترسی‌هایی که دارند، فکر می‌کنم اگر انگیزه دورنی به همراه روحیه مشارکت و کنش جمعی آنها تقویت شود، در زمینه اهداف تعریف شده برای ارتقای این خبرگزاری و پیوند هرچه قوی‌تر با جامعه و مخاطبان موفق‌تر عمل می‌کنند و قاعدتاً ما هم در این مسیر پیش می‌رویم.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا در پاسخ به این سؤال که برای فعال‌تر شدن دفاتر خارج از کشور این خبرگزاری چه برنامه‌هایی دارید، خاطرنشان کرد: به شخصه فکر می‌کنم عنصر شهامت خیلی مهم است و این مستلزم این بوده که ما بتوانیم به رسانه اعتماد کنیم تا عملکرد بهتری داشته باشد.

هاشمی با بیان اینکه ما به عنوان مدیر در واقع برای اینکه بتوانیم اعتماد مخاطبان را جلب کنیم باید به ایجاد اعتماد و اتکا به رسانه توجه جدی داشته باشیم، افزود: بنابراین ما هم مطالبه بیشتری از رسانه و همکاران رسانه‌ای خود داریم و حتماً هم حمایت بیشتری از آنان خواهیم داشت.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *