دوشنبه، 29 مرداد 1397 16:54:08
با حضور استادان و صاحب‌نظران در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد:

نشست‌های تخصصی همایش بین‌المللی «ابعاد حقوقی-جرم‌شناختی تروریسم» + تصاویر

همایش بین‌المللی «ابعاد حقوقی-جرم‌شناختی تروریسم» در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی با حضور استادان و صاحب‌نظرانی از کشورهای آلمان و فرانسه در قالب نشست‌های تخصصی در حال برگزاری است.

به گزارش عطنا، این همایش بین‌المللی طی روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفندماه با هدف بررسی هر چه بیشتر تروریسم از منظر حقوقی و فقهی برگزار شده که در آن استادان و صاحب‌نظران در قالب سخنرانی های علمی به ارائه مقالات خود می‌پردازند.

در نشست نخست که مدیریت آن را علی‌حسین نجفی‌ابرند‌آبادی، استاد حقوق دانشگاه شهید بهشتی بر عهده داشت، «هانس یورگ آلبرشت»، استاد و رئیس دپارتمان حقوق جزا و جرم‌شناسی مؤسسه ماکس پلانک آلمان با موضوع «تأمین مالی تروریسم؛ چارچوب‌های هنجاری و ادله اجتماعی-حقوقی» و حسین غلامی‌دون، عضو هیئت علمی گروه حقوق جزا و جرم‌شناسی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی با موضوع «جرم‌انگاری تأمین مالی تروریسم در سیاست جنایی ایران؛ چرایی و چالش‌ها» سخنرانی کردند.

نشست دوم که با مدیریت حسن مرادی، عضو هیئت علمی گروه حقوق جزا و جرم‌شناسی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد، «برنادت اوبر»، استاد دانشگاه پواتیه فرانسه با موضوع «مبارزه با تروریسم در نظام کیفری فرانسه» و محمدعلی اردبیلی، عضو هیئت علمی گروه حقوق جزا و جرم‌شناسی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی با موضوع «حق یا تکلیف دولت ایران به تعقیب یا استرداد متهمان به جرایم تروریستی» سخنرانی کردند.

در نشست سوم که مدیریت آن را فیروز محمودی، استاد گروه حقوق جزای دانشگاه تهران بر عهده داشت «کلر ساس»، استاد دانشگاه پاریس، با موضوع «افراط‌گرایی در حقوق کیفری» و دکتر محمدرضا ضیایی‌بیگدلی، استاد حقوق بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبائی با موضوع «نگرشی بر تروریسم از منظر حقوق بین‌الملل» سخنرانی کردند.

در نشست چهارم که با مدیریت سیدقاسم زمانی، عضو هیئت علمی گروه حقوق عمومی و بین‌الملل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد، «محمت ارسلان»، استاد مؤسسه ماکس پلانک آلمان با موضوع «تحولات اخیر در قانون اطلاعات و کنترل جرم در رابطه با تروریسم در نظام کیفری آلمان» و سیدمنصور میرسعیدی، رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی با موضوع «بنیان تفکر و بنیاد تروریسم» سخنرانی کردند.

عکس: سامان خدایاری-آرمینا شفیعی و فاطمه جعفری – عطنا

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *