دوشنبه، 2 مهر 1397 04:14:25
با مشارکت پژوهشکده ارتباطات و کمیسیون ملی یونسکو در ایران برگزار می‌شود؛

برپایی همایش ملی رسانه‌ها و بلایای طبیعی

همایش ملی رسانه‌ها و فناوری اطلاعات  در خدمت کاهش خسارات بلایای طبیعی، روز ۱۴ اسفند ماه در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.

به گزارش عطنا، این همایش که با مشارکت پژوهشکده ارتباطات و کمیسیون ملی یونسکو در ایران روز ۱۴ اسفند ماه در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود، نقش رسانه‌های جمعی و فناوری‌های نوین ارتباطی و اطلاعاتی را در پیشگیری، مدیریت و کاستن از آسیب‌های بلایای طبیعی بررسی می‌کند.

محمدمهدی فرقانی، رئیس دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی و دبیر علمی همایش گفت: نقش رسانه‌ها و فناوری اطلاعات در کاستن از خسارات بلایای طبیعی در قالب چهار نشست علمی شامل «مدیریت بحران از منظر آموزشی و اجتماعی»، «رسانه‌های جمعی، ارتباطات ریسک، ارتباطات بحران»، «رسانه‌های جدید، ارتباطات ریسک، ارتباطات بحران» و «اخبار جعلی و شایعات در مواجهه با بلایای طبیعی، زمینه‌ها، پیامدها و راه حل‌ها» به بحث و بررسی صاحب‌نظران گذاشته می‌شود.

همچنین در این همایش از تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه علامه طباطبائی و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) برای راه اندازی «کرسی ارتباطات علم و فناوری» در دانشکده علوم ارتباطات رونمایی می‌شود.

بنابر اعلام دبیر علمی همایش، شرکت در این  نشست‌ها برای عموم علاقه‌مندان به حوزه ارتباطات ریسک و ارتباطات بحران، آزاد و منوط به ثبت‌نام از طریق آدرس پست الکترونیک درج شده در پوستر همایش است. همچنین، شرکت کنندگان، گواهی حضور در همایش را با امضای مشترک پژوهشکده ارتباطات و کمیسیون ملی یونسکو در ایران دریافت می‌کنند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *