یکشنبه، 1 مهر 1397 03:04:57
در اولین کنگره پاسداشت ۶۴ شهید دانشگاه علامه طباطبائی مطرح شد:

سلیمی: دانشگاهیان علامه در کوران حوادث سیاسی حامی آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند/ اکبری‌اقدم: «چشم امید به غرب» خیانت به آرمان‌های شهدا است

حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی خاطرنشان کرد: دانشگاهیان دانشگاه علامه بارها نشان داده‌اند که در کوران حوادث مختلف سیاسی، بحران‌های فکری تا طوفان‌های اندیشه­ای که پدید می‌آید، هرگز به آرمان‌های انقلاب اسلامی پشت نخواهند کرد و همواره پای در رکاب بزرگان انقلاب و کسانی خواهند داشت که مبانی و ارزش‌های انقلاب را حفظ کرده‌اند.  

به گزارش عطنا، حسین سلیمی در اولین کنگره پاسداشت ۶۴ شهید دانشگاه علامه طباطبائی که ۵ اسفندماه در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده مدیریت و حسابداری برگزار شد، بیان کرد: افتخار می‌کنیم که دانشگاه علامه طباطبائی به نام بسیاری از شهدای بزرگوار انقلاب مزین شده است.

وی افزود: دانشجویانی که فرصت در­ک شهدای دفاع مقدس را نداشتند ولی از آرمان‌های انقلاب پاسداری می‌کنند و حضور گرم دانشجویان در این کنگره، نشانه دفاع و پایمردی از نظام اسلامی است.

سلیمی با تأکید بر حمایت دانشجویان دانشگاه از آرمان­های انقلاب اسلامی، اظهار کرد: دانشگاهیان دانشگاه علامه طباطبائی بارها نشان داده‌اند و اثبات کرده‌اند که در کوران حوادث مختلف سیاسی، بحران‌های فکری تا طوفان‌های اندیشه‌­ای که پدید می‌آید، به‌رغم همه اندیشه‌‌ورزی‌ها، نوآوری‌ها و نظریه‌پردازی‌ها، هرگز به آرمان‌های انقلاب اسلامی پشت نخواهند کرد و همواره پایبند و پای در رکاب بزرگان انقلاب و کسانی خواهند داشت که مبانی و ارزش‌های انقلاب را حفظ کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به اینکه از همه بخش‌ها به‌خصوص دوستانم در بسیج دانشجویی و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه که زمینه برگزاری این کنگره را فراهم کردند، تشکر می‌کنم، گفت: بسیار اقدام مبارک، ارزشمند و امید‌بخشی بوده که امیدوارم آغازی برای جریان‌های بی نهایت باشد.

اکبری‌اقدم: مسئولی که چشم امید به غرب دارد به آرمان‌های شهدا خیانت کرده است

حجت‌الاسلام صادق اکبری‌اقدم، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی نیز در این مراسم، با تشکر از بسیج دانشجویی و همه مجموعه‌هایی که برای برگزاری این کنگره تلاش کردند،گفت: واقعاً جای این کنگره در دانشگاه علامه طباطبائی خالی بود.

وی با بیان اینکه تجلیل از شهداء و جانبازان و مطالعه آثار آنها موجب نزدیکی فرد به ارزش‌های انقلاب اسلامی می‌شود، افزود: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند، «زنده نگه داشتن نام شهداء کمتر از شهادت نیست».

اکبری‌اقدم اضافه کرد: باید از هر قدمی که برای گرامی‌داشت یاد و نام شهدا برداشته می‌شود حمایت کنیم و از همه دوستان ارزشی که موجب شدند تا یاد شهدا زنده بماند و به ما هم تذکر یادآوری در این زمینه را دادند، تشکر می‌کنم.

وی تأکید بر ولایت فقیه در وصیت نامه شهداء موردی غالبی و مهم دانست و اظهار کرد: در وصیت نامه شهداء دفاع از ارزش‌ها و ولایت مطلقه فقیه به‌خصوص رهبری امام خمینی(ره) مشهود است، این نوع نظام محصول رهبری امام (ره) است و با حضور مردم شکل گرفت و هر چقدر در مسیر ولایت فقیه پیش برویم در مسیر شهداء گام برداشته‌ایم.

اکبری‌اقدم گام برداشتن در مسیر شهداء و ارزش­های آنان را مهم برشمرد و گفت: همه ما نسبت به نظام وظیفه داریم و مسئولی که چشم امید به غرب بسته است به آرمان‌ها و ارزش‌های شهداء خیانت می‌کند.

وی با بیان اینکه مسئولی هم که در این نظام کم‌کاری کرده و وظایف خود را انجام نمی‌دهد باز هم به خون شهداء و آرمان‌های نظام خیانت کرده است، اذعان کرد: بعضی افراد چالش‌هایی را برای نظام ایجاد کرده و در نتیجه از مسیر نظام و شهدا دور می‌شوند و در حق نظام اسلامی کوتاهی می‌کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با استادان دانشگاه در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: ما باید در جهت حل مسئله‌ها و مشکلات اولویت‌دار کشور در زمینه‌های مختلف قدم برداریم.

وی با بیان اینکه ارائه راهکار برای حل مشکلات کشور یکی از مهمترین وظایف دانشگاه‌های علوم انسانی است، بیان کرد: دانشکده‌های مختلف دانشگاه های علوم انسانی در نظام اسلامی باید این نظام را برای رسیدن به اهداف کمک و یاری دهند.

اکبری‌اقدم خاطرنشان کرد: همه باید برای پیشرفت انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف البته بر اساس رهنمود‌های رهبری فعالیت کرده و گام برداریم تا ضمن پاسداری از خون شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، در رسیدن نظام به اهداف خود نقش‌آفرین باشیم.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *