سه شنبه، 3 مهر 1397 07:28:36
آخرین اخبار
معاون آموزشی وزارت علوم:

۱۰ درصد شرکت‌کنندگان آزمون دکتری پذیرفته خواهند شد

معاون آموزشی وزارت علوم از پذیرفته‌شدن ۱۰ درصد از شرکت‌کنندگان آزمون دکتری در دانشگاه‌ها خبر داد.

به گزارش عطنا به نقل از آنا، مجتبی شریعتی‌نیاسر در بازدید از آزمون دوره دکتری در دانشگاه کاشان گفت: آزمون سراسری دکترای سال ۹۷-۹۶ با شرکت حدود ۲۳۵ هزار متقاضی در سراسر کشور برگزار می‌شود، امسال ۱۰ درصد از شرکت‌کنندگان در آزمون دکتری در دانشگاه‌ها پذیرفته خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: امسال همچون سال قبل ۵۰ درصد نمره پذیرش نهایی این افراد از طریق آزمون سراسری انجام و بقیه در اختیار دانشگاه‌هاست که ازطریق ارزیابی عملکرد و مصاحبه انجام خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: امیدواریم که به تدریج بتوان بر اساس آن چیزی که در قانون تعریف شده سهم دانشگاه‌ها را در تشخیص و انتخاب داوطلبان مستعد بیشتر شود و سیاست تفویض اختیار به دانشگاه‌ها کماکان دنبال شود.

شریعتی نیاسر افزود: سیاست تفویض اختیار به دانشگاه‌ها، میدان عمل را برای روسای مراکز دانشگاهی فراهم خواهد کرد که متناسب با شرایط اقلیمی، منطقه‌ای و دانشگاهی بتوانند برخی از تبصره‌ها و بندهایی را که به امور جاری و تحصیلی دانشجویان مربوط می‌شود خودشان تصمیم‌گیری کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه یکی از اثرات مهم این تفویض اختیار این است که سطح مسئولیت پذیری رؤسای دانشگاه ها بالا خواهد رفت، خاطر‌نشان کرد: این تفویض اختیار مساوی است با افزایش سطح مسئولیت پذیری و پاسخ گویی که امیدواریم با اجرای این طرح مسئولان دانشگاه ها بتوانند به خوبی جوابگوی نیاز دانشجویان باشند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *