یکشنبه، 1 مهر 1397 03:00:55
مهدی پازوکی:

شفافیت از نان شب برای اقتصاد واجب‌تر است

مدرس اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی در همایش استقلال و ارزش‌های جهانی در دانشگاه علامه طباطبائی گفت: امروز جای آزمون و خطا نیست، یکی از دلایلی که نمی‌توانیم تولید ملی را افزایش دهیم، نبود شفافیت در فضای اقتصادی حاکم است.

به گزارش عطنا، به نقل از ایسکانیوز، مهدی پازوکی در همایش استقلال و ارزش‌های جهانی در سالن شهید رجب بیگی دانشگاه تهران با اشاره به ۴ کشور آمریکا، چین، ژاپن و آلمان به عنوان چهار قدرت اقتصادی جهان گفت: در جهانی زندگی می‌کنیم که نیاز به تعامل داریم، کدام کشوری توسعه پیدا کرده که تعامل با دنیا نداشته است؛ کره شمالی و کره جنوبی دارای یک زبان، یک فرهنگ، اما دارای دو سیستم حکم‌رانی خوب و بد هستند، الگویم کره جنوبی نیست اما در قبال کره شمالی از کره جنوبی دفاع می‌کنم.

پازوکی افزود: کشور باید قوی شود و نگذاریم اجنبی در امور کشور دخالت کند، با دید بسته عقب می‌مانیم، باید به دوست و دشمن نشان دهیم که اهل منطق هستیم.

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی با انتقاد از دولت روحانی برای عدم شرکت در کنفرانس داووس تاکید کرد: این نشان دهنده

ضعف دولت ما است، ما باید از این فرصت‌های بین المللی بیشترین استفاده را ببریم.
وی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان داخلی مانند انرژی ارزان و نیروی کار تحصیل‌کرده و ارزان افزود: جهان فقط آمریکا نیست، ایران با اتحادیه اروپا بخصوص آلمان و فرانسه ارتباط مستحکم سیاسی و اقتصادی برقرار کند.

پازوکی در ادامه با بیان ضرورت و اهمیت شفافیت در کشور گفت: می‌توانیم جزء ۱۵ اقتصاد برتر جهان باشیم اما کشورمان در سیستم اداری مشکل دارد و کشور گران اداره می‌شود.

وی افزود: امروز جای آزمون و خطا نیست، امروز یکی از دلایلی که نمی‌توانیم تولید ملی را افزایش دهیم نبود شفافیت در فضای اقتصادی حاکم است. امروز شفافیت از نان شب برای اقتصاد واجب‌تر است و به شدت از پیوستن ایران به سازمان‌های بین المللی دفاع می‌کنم.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *