دوشنبه، 2 مهر 1397 08:09:55
در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه برگزار شد؛

همایش «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از منظر علم حقوق و سیاست»+ تصاویر

همایش «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از منظر علم حقوق و سیاست» با حضور رئیس دانشگاه علامه طباطبائی و معاون پژوهشی این دانشگاه و استادان و پژوهشگران رشته‌های مختلف یکشنبه، ۲۹ بهمن در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

به گزارش عطنا، دانشگاه علامه طباطبائی در راستای ارتباط دانشگاه و دولت در دوره جدید در صدد برگزاری همایش‌های علمی و کاربردی در چهار دانشکده این دانشگاه برآمده است.

با توجه به اهمیت مسئله اقتصاد مقاومتی و لزوم مشارکت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در این مهم، همایشی تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال» به همت دانشگاه علامه‌طباطبائی با مشارکت ۱۳ دانشگاه برتر کشور در نیمه اول اسفند ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.

در این راستا، دانشکده‌های حقوق و علوم سیاسی، مدیریت و حسابداری، علوم اجتماعی و اقتصاد برآن شدند تا قبل از برگزاری این همایش سراسری، به صورت جداگانه همایش‌های همسویی را یکشنبه، ۲۹ و دوشنبه، ۳۰ بهمن‌ماه برگزار کنند. هر دانشکده موضوع اقتصاد مقاومتی را از منظر تخصص خود بررسی کرد و نتیجه را در روز همایش اصلی، ارائه داد.

عطنا گزارش هر دانشکده را به صورت مجزا منتشر می‌کند.

گزارش تصویری افتتاحیه همایش «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از منظر علم حقوق و سیاست» در دانشکده حقوق و علوم سیاسی را در ادامه می‎‌بینید؛

دبیر علمی این همایش دکتر ابولفضل دلاوری، عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی و دبیر اجرایی آن دکتر بهزاد رضوی فرد، عضو هیئت علمی گروه جزا و جرم‌شناسی این دانشگاه بود.

در نشست افتتاحیه، دکتر مصطفی کواکبیان، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی و نماینده مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخت.

همچنین، دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی، دکتر حمیدرضا علومی یزدی، معاون پژوهشی  و دکتر  سید منصور میرسعیدی، رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی در سخنانی بر لزوم تبیین مفهوم اقتصاد مقاومتی و ارائه راهکارهای عملی از سوی دانشگاه به مسئولان اجرایی تاکید کرد.

بررسی مقررات کسب و کار، نقش دولت در تولید و اشتغال، منازعات سیاسی، نقش نهادهای تقیینی، نقش حقوق و مقررات تجارت خارجی، نقش امنیت، نقش دیپلماسی و نیز ظرفیت های بین الملل در این خصوص از محورهای مورد نظر این همایش یک‌روزه  بود.

عکس: ایوب قادری-عطنا

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *