پنجشنبه، 29 شهریور 1397 03:56:22
در 4 دانشکده دانشگاه علامه‌طباطبائی برگزار می‌شود؛

همایش «اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال»

همایش «اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال» ۲۹ و ۳۰ بهمن در چهار دانشکده دانشگاه علامه‌طباطبائی به صورت هم‌زمان برگزار می‌شود.

به گزارش عطنا، با توجه به اهمیت مسئله اقتصاد مقاومتی و لزوم مشارکت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در این مهم، همایشی تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال» به همت دانشگاه علامه‌طباطبائی با مشارکت ۱۳ دانشگاه برتر کشور در نیمه اول اسفند ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.

دانشکده‌های حقوق و علوم سیاسی، مدیریت و حسابداری، علوم اجتماعی و اقتصاد برآن هستند تا قبل از برگزاری این همایش سراسری، به صورت جداگانه همایش‌های همسویی را یکشنبه، ۲۹ و دوشنبه، ۳۰ بهمن‌ماه برگزار کنند. هر دانشکده موضوع اقتصاد مقاومتی را از منظر تخصص خود بررسی می‌کند و نتیجه را در روز همایش اصلی، ارائه می‌دهد.

حسن طایی، رئیس دانشکده اقتصاد در جایگاه دبیر این همایش، سمیه شاه‌حسینی، معاون پژوهشی دانشکده اقتصاد در جایگاه مسئول این همایش و لیلا صفی‌پور، کارشناس پژوهشی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه‌طباطبائی در جایگاه کارشناس همایش هستند.

محورهای همایش اقتصاد مقاومتی: اشتغال و تولید شامل، «بهره‌وری و رونق اقتصادی»، «موانع و چالش‌های حرکت در جهت ساماندهی نظام نوآوری ملی و اقتصاد دانش‌بنیان»، «چالش‌های تخصیص و توزیع سهم‌بری عوامل تولید در زنجیره تولید در سطح بنگاه، بخش و کلان کشور»، «دولت؛ سیاست‌های پولی و مالی و ارزی تولید ملی»، «ثبات و رونق اقتصادی»، «دولت؛ مقررات و مشوق‌های لازم در تولید سطح بنگاه، بخش و کلان کشور»، «نفت، درآمدهای نفتی و حمایت از تولید ملی»، «شفاف‌سازی و سالم‌سازی فضای اقتصاد و تولید ملی»، «نظام توزیع و قیمت‌گذاری و تولید ملی»، «فناوری، استاندارد محصولات، محیط زیست و تولید ملی»، «اشتغال و کسب و کارهای نوین»، «راهکارهای توسعه کارآفرینی در اقتصاد کشور»، «چالش‌های اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، زنان و جوانان» و «اقتصاد زیر زمینی و اشتغال و تولید» است.

دانشکده‌های اقتصاد سراسر کشور و مراکز تحقیقات اقتصادی، مقالاتی برای همایش«اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» ارسال کرده‌اند که در دست بررسی است و پس از تایید در فصلنامه پژوهی اقتصاد، تحت نظر دانشگاه علامه منتشر خواهد شد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *