شنبه، 27 مرداد 1397 22:19:35
رئیس دانشکده علوم اجتماعی هرات در دیدار با رئیس دانشکده علوم ارتباطات علامه:

نصف دانشجویان دانشگاه هرات دختر هستند/ کمبود منبع درسی داریم

عبدالوهاب آزادانی در دیدار با محمدمهدی فرقانی به او گفت: با توجه به اینکه دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه هرات دانشگاه نوپایی است با کمبود استاد و منبع درسی مواجه است بنابراین از شما تقاضا می‌کنیم در این زمینه با ما همکاری کنید.

به گزارش عطنا، هیئت دانشگاه هرات که اعضای آن عبدالله فایز، رئیس دانشگاه هرات، سهیلا عرفانی، رئیس دانشکده ژورنالیزم و ارتباطات جمعی و عبدالوهاب آزادانی، رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه هرات هستند، دوشنبه، ۱۴ بهمن از دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی بازدید و با محمدمهدی فرقانی، رئیس این دانشکده دیدار کردند.

عبدالوهاب آزادانی، رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه هرات در دیدار با محمدمهدی فرقانی، رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی خود را معرفی کرد و گفت: من لیسانس زبان و ادبیات عربی از دانشگاه پاکستان و فوق لیسانس تحلیل و مدیریت شهری از دانشگاه ایتالیا دارم، چند سال رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی بودم که ژورنالیزم به عنوان رشته‌ای در این دانشکده تدریس می‌شد.

وی در ادامه گفت: دانشکده علوم اجتماعی از دانشکده‌های جدید دانشگاه هرات است و علوم اجتماعی نیز به عنوان رشته‌ای در دانشکده ادبیات و علوم انسانی تدریس می‌شد، در حال حاضر سه دوره فارغ‌التحصیل جامعه‌شناسی داریم و در دانشکده علوم اجتماعی سه رشته جامعه‌شناسی، تاریخ و جغرافیا تدریس می‌شود که در برنامه‌ افزایش رشته‌های دانشکده علوم اجتماعی قرار است رشته‌های انسان‌شناسی، باستان‌شناسی و تربیت‌بدنی را تدریس کنیم.

رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه هرات در مورد تعداد دانشجویان این دانشکده گفت: حدود ۹۰۰ نفر دانشجو داریم که تعداد دانشجویان دختر ما از دانشجویان پسر بیشتر است و امسال حدود ۲۰۰ دانشجو از هر رشته فارغ‌التحصیل می‌شوند. این دانشکده در مقطع کارشناسی فعالیت می‌کند و ۴ سال است که تاسیس شده است.

آزادانی مشکل این دانشکده را کمبود استاد و منبع درسی عنوان کرد و گفت: ما کتابخانه غنی‌ای نداریم و تعدادی از استادان ما فارغ‌التحصیل هند هستند که در زمینه مشکلات نابینایان در اجتماع، فقر، جامعه‌شناسی دین، جامعه‌شناسی روستایی و دیگر مسائل پژوهش کرده‌اند اما در کل، رشته جامعه‌شناسی حدود ۴ سال است که در افغانستان تاسیس شده و توجه کافی به این رشته نشده است.

عبدالوهاب آزادانی، رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه هرات در پایان برای تبادل دانشجو و استاد، ارتباط با کتابخانه دانشگاه علامه‌طباطبائی و همکاری‌های علمی دیگر ابراز تمایل کرد.

تصاویر بیشتر: اینجا

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *