پنجشنبه، 25 مرداد 1397 08:35:50
در مسابقات ملی جساپ حضور پیدا کردند؛

دانشجویان دانشگاه علامه‌طباطبائی در کسوت قاضی

تیم دانشگاه علامه طباطبائی که برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ در مسابقات «جساپ» شرکت کرد به عنوان نمایندۀ ایران در سال‌های بعد در آمریکا حضور داشته است که از جمله افتخارات کسب شده توسط این تیم، حضور در میان دارندگان ۶۰ لایحۀ برتر از میان ۵۰۰ تیم شرکت کننده در سال ۲۰۱۴ و کسب جایزۀ «روح مسابقات» در سال ۲۰۱۷  است.

به گزارش عطنا به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه علامه‌طباطبائی، مسابقات شبیه‌سازی دادرسی‌های بین‌المللی نزد دیوان بین‌المللی دادگستری یادوارۀ «قاضی فیلیپ سی. جساپ» (به اختصار، مسابقات جساپ)، از قدیمی ترین و گسترده ترین مسابقات شبیه سازی دادرسی در جهان است.

این رقابت ها همه ساله در اواسط ماه آپریل (فروردین ماه) در شهر واشنگتن ایالات متحدۀ آمریکا توسط اتحادیۀ دانشجویان حقوق بین الملل (ILSA) و حمایت شرکت حقوقی «white&case» برگزار می شود.

موضوع این مسابقات، پروندۀ فرضی مبتنی بر مسائل واقعی و روز دنیای بین‌الملل است که میان دو کشور است و هر تیم، هم در مقام خواهان و هم در مقام خوانده، پس از ارائۀ لایحۀ کتبی و احتمالاً پیروزی در دور ملی شفاهی مسابقات که تماماً به زبان انگلیسی است، به دور بین‌المللی در واشنگتن آمریکا صعود می‌کند.

سال جاری مسابقات ملی به میزبانی مرکز مطالعات بین الملل در تاریخ یکشنبه ۸ بهمن ماه برگزار شد که دانشجویان دانشگاه علامه‌طباطبائی به عنوان داور در این دوره حضور داشتند.

آقایان فرزاد فلاح و معین عارفی، دانشجوی ارشد حقوق ‌بین‌الملل و خانم تینا صدقیانی، کارشناس ارشد تجارت بین‌الملل به عنوان قاضی، مرحلۀ اول این مسابقات را داوری کردند که در نهایت دانشگاه شهید بهشتی تیم پیروز مسابقه شد و تیم پردیس فارابی دانشگاه تهران به مقام دوم دست پیدا کرد.

لازم به ذکر است تیم دانشگاه علامه طباطبائی که برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ در این مسابقات شرکت کرد به عنوان نمایندۀ ایران در سال‌های بعد در آمریکا حضور داشته است که از جمله افتخارات کسب شده توسط این تیم، حضور در میان دارندگان ۶۰ لایحۀ برتر از میان ۵۰۰ تیم شرکت کننده در سال ۲۰۱۴ و کسب جایزۀ «روح مسابقات» در سال ۲۰۱۷  است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *