پنجشنبه، 25 مرداد 1397 08:41:26
مسئول بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبائی:

شروط اخیر غربی‌ها بهانه‌ای برای خروج ایران از برجام است

عبدالله معتمدی با بیان اینکه غربی‌ها هیچ‌گاه قصد خروج از برجام را ندارند، گفت: شروط اخیر آن‌ها بهانه‌ای است تا ایران را وادار کنند از برجام خارج شود.

به گزارش عطنا، عبدالله معتمدی، مسئول بسیج اساتید دانشگاه علامه‌طباطبائی در گفت‌وگو با فارس درباره شروط اخیر اروپا و آمریکا مبنی بر دادن اجازه به بازرسان برای بازرسی از مراکز نظامی و توقف تولید موشک برای ادامه برجام گفت: بدون هیچ تردیدی می‌توان گفت اروپا و غرب هیچ‌گاه قصد خروج از برجام را ندارند زیرا برجام منافع بسیار زیادی تا به حال برای آن‌ها داشته و حال به دنبال باج‌گیری جدیدی هستند.

وی ادامه داد: به نظر من، هدف آن‌ها از طرح چنین اظهاراتی از دو حالت خارج نیست، یا می‌خواهند ایران را وادار کنند از برجام خارج شود یا ایران مجبور شود به میز مذاکرات برگردد تا دوباره امتیازات جدیدی از ایران بگیرند.

معتمدی با بیان اینکه مواضع وزارت امور خارجه درباره صنعت موشکی به اندازه کافی جدی نیست و باید حساسیت خود را بیشتر کند، خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه دیپلماسی تحت هیچ شرایطی نباید مذاکرات را بپذیرند، زیرا پذیرش این موضوع یعنی عقب‌نشینی از مواضع خود که در آن صورت غربی‌ها سعی می‌کنند مذاکرات را به سمتی که خود می‌خواهند ببرند.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه علامه‌طباطبائی افزود: متاسفانه مواضع دولت در قبال صنعت موشکی به اندازه کافی مقتدرانه نیست و حرف‌هایی که در حاشیه شنیده می‌شود نیز این موضوع را تصدیق می‌کند که موجب شده غربی‌ها وقیح‌تر شوند.

عضو هیئت علمی گروه روان‌شناسی بالینی و عمومی دانشگاه علامه طباطبائی در پایان گفت: همه‌ مردم ایران باید بدانند که اروپا و آمریکا به صنعت موشکی قانع نبوده و به دنبال امتیازات بیشتری هستند زیرا ما یک گفتمانی در دنیا مطرح کردیم که هدف آن‌ها زدن این گفتمان است و تنها راه مقابله با آن‌ها مقاومت است.

 

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *