جمعه، 26 مرداد 1397 09:59:34
به همت هیئت اصحاب عاشورایی برگزار شد؛

اردوی زیارتی و تشکیلاتی مشهد مقدس

اردوی زیارتی و تشکیلاتی مشهد مقدس به همت هیئت اصحاب عاشورایی دانشگاه علامه طباطبائی به منظور افزایش ظرفیت‌های معنوی دانشجویان نو ورودی برگزار شد.

به گزارش عطنا، اردوی زیارتی و تشکیلاتی مشهد مقدس ویژه برادران ورودی ۹۵ و ۹۶ از پنجشنبه ۲۸ دی‌ماه تا یکشنبه ۱ بهمن به همت هیئت دانشجویی اصحاب عاشورایی دانشگاه علامه طباطبائی با هدف جذب نیرو از پردیس مرکزی و پردیس خودگردان، آشنایی با کار تشکیلاتی و فضای هیئت برگزار شد.

برنامه‌های این اردو شامل سخنرانی حجت‌الاسلام محمود ریاضت در مراسم افتتاحیه، سخنرانی محمدمهدی نجاتی، مولف کتاب مهندسی اشک با محوریت کار تشکیلاتی، حلقه‌های تشکیلاتی دانشجویان و جشن میلاد حضرت زینب(س) بودند.

محمدرضا زندی‌یکتا، مسئول هیئت اصحاب عاشورایی دانشگاه علامه طباطبائی در باره این اردو گفت: اردوی اخیر مشهد مقدس برادران  یکی از موفق‌ترین و هدف دارترین اردوهای برگزار شده در سطح دانشگاه بود که با هدف آشناسازی هرچه بیشتر دانشجویان جدید با تشکیلات هیئت برگزار شد.

وی با اشاره به زمان برگزاری این اردو که بین ترم‌ اول و دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶ برگزار شد گفت: فضای این اردو فارغ از هرگونه دغدغه های ذهنی بود که این موضوع دانشجویان را آماده پذیرش مفاهیم ناب مذهبی در قالب تشکیلاتی می‌کرد.

زندی در ادامه به بیان برنامه‌های برگزار شده در بازه سه روز اقامت در مشهد مقدس پرداخت و اظهار کرد: در این اردو سعی شده بود مفاهیم حسینی بودن و هیئتی شدن را نه در فرآیند خشک و رسمی که در بستری دوستانه و تعاملی به دانشجویان نو ورودی بیاموزیم، بستری که سعی شد در کنار حضور دانشجویان ورودی۹۶-۹۵، خدام قدیمی و خدام دوره‌ای هیئت فراهم شود و این افراد بتوانند تجربه‌های خود را در  همراهی و همگامی به نو ورودی‌ها انتقال دهند.

 مسئول هیئت اصحاب عاشورایی دانشگاه علامه طباطبائی به حضور محمد مهدی نجاتی، مولف کتاب مهندسی اشک و مدرس امور مذهبی تشکیلاتی در این اردوی سه روزه اشاره کرد و افزود: ما در این اردو به برگزاری دو کارگاه با موضوع «کار تشکیلاتی و باید و نبایدهای آن» پرداختیم و یکی از اهدافمان این بود که عشق به ابا عبدالله الحسین  را در مسیر صحیح به دانشجویان معرفی کنیم، بگوییم این عشق نیازمند هدایت است و تلاش کنیم قطره وجودی افراد را به دریای معرفت اباعبدالله الحسین وصل کنیم.

وی با اشاره به تاثیرگذاری بالای کارگاه‌های برگزار شده توسط استاد نجاتی گفت: استقبال از این برنامه با توجه به زمان و مکان برگزاری این کارگاه‌ها که می‌توانست صرف امور دیگری چون تفریحی یا زیارت شود بسیار خوب بود، کارگاه‌های که با فرآیندی دو سویه و تجربی سعی در پرورش نیروی انقلابی و حسینی را نه تنها در مقام فکر که در مقام عمل نیز دنبال می‌کرد.

زندی همچنین به سخنرانی تاثیر گذار شیخ محمود ریاضت در میان دانشجویان در روز اول سفر و مراسم افتتاحیه اشاره کرد و این سخنرانی‌ها را آبی ورای مزارع تشنه جان‌های زائرین دانست که با نکاتی دقیق فطرت بیدار دانشجوی مسلمان را تغذیه می‌کند.

مسئول هیئت اصحاب عاشورایی این نکته را نیز یادآور شد که این اردو گرچه با هدف آموزش امر تشکیلات به دانشجویان ترتیب داده شده بود اما در کنار آموزش سعی داشت تا با خوراک معنوی زیارت حضرت علی‌بن موسی‌الرضا معرفت رضوی را پیش‌نیاز شور و شعور حسینی گرداند و از این رهگذر با مراسم مذهبی روضه‌خوانی، شعرخوانی و مراسم پرفیض اذن دخول و وداع جمعی به این هدف دست یابد.

وی بالاترین افتخار نوکر اباعبدالله الحسین را مدال نوکری دانست که جز به دست ارباب به گردن نوکر آویخته نمی‌شود و به اهدای بسته فرهنگی سفر با شعار خادم الحسین اشاره کرد و گفت: امیدواریم با اقامه شعائر افتخار نوکری ارباب را بیابیم که افتخاری بالاتر از این نیست.

محمدرضا زندی‌یکتا، مسئول هیئت اصحاب عاشورایی دانشگاه علامه طباطبائی در پایان اظهار کرد: دستاورد این سفر با توجه به عنایات خداوند بسیار خوب بود که از جمله این دستاوردها  می‌توان به برگزاری گعده‌های تشکیلاتی واحدهای هیئت و جذب خادم برای تداوم این راه اشاره کرد، امیدواریم به مدد سلطان‌علی‌بن موسی‌الرضا برات نوکری خاندان اهل‌بیت(ع) برایمان امضای شود.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *