جمعه، 27 مهر 1397 04:45:55
آخرین اخبار

تشکیل کارگروه آموزش‌های تخصصی علوم انسانی اسلامی در جهاد دانشگاهی قم

رئیس جهاد دانشگاهی قم گفت: براساس نیازسنجی‌های صورت گرفته در حوزه علوم انسانی اسلامی؛ معاونت آموزشی این واحد اجرای برنامه جامع تحول در دوره‌های آموزشی علوم انسانی-اسلامی را آغاز کرد.

به گزارش عطنا به نقل از ایسنا، محمد حیدری در مراسم امضاء تفاهم‌نامه آموزشی بین جهاددانشگاهی قم و موسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم تولید علوم انسانی اسلامی گفت: باتوجه ظرفیت‌های استان قم در تولید علوم انسانی اسلامی و همچنین هدف‌گذاری معاونت آموزشی این واحد، کارگروه آموزش‌های تخصصی علوم انسانی اسلامی در جهاددانشگاهی قم تشکیل شد.

وی افزود: این کارگروه با حضور متخصصین حوزه علوم انسانی در جهاددانشگاهی قم و همچنین موسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین با هدف نیازسنجی، تدوین و همچنین برگزاری دوره‌های علوم انسانی اسلامی رسمأ آغاز به کار کرد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم با اشاره به لزوم ارتقای سطح مهارت‌های زندگی و همچنین کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور اظهار داشت: تلاش می‌کنیم در کنار اجرای دوره‌های آموزشی جهت ارتقاء آنها کار مطالعاتی و همچنین فرهنگی را نیز آغاز کنیم.

طراحی ۶۰ دوره آموزشی در حوزه علوم انسانی – اسلامی

معاون آموزشی جهاددانشگاهی واحد استان قم نیز در این مراسم با اشاره به شروع فعالیت جدید این معاونت در کارگروه علوم انسانی با رویکرد اسلامی، ابراز امیدواری کرد: با عنایت به حمایت و موافقت معاون محترم آموزشی جهاددانشگاهی کشور گامی موثر در راستای ارتقای سطح بینش و دانش مردم برداشته شود.

وی افزود اجرای این طرح پس از ارزیابی و بررسی‌های مکرر در خصوص وجود ظرفیت‌های لازم در شهر مقدس قم و نیاز جامعه به ارائه خدمات بیشتر در این زمینه آغاز شد.

حبیبی با اشاره به این که تاکنون حدود ۶۰ دوره آموزشی در حوزه سبک زندگی اسلامی آماده سازی شده است بیان داشت: با هماهنگی‌های انجام شده با معاون محترم آموزشی جهاددانشگاهی امیدواریم با تصویب دفتر مرکزی، و صدور مجوزهای لازم این واحد به عنوان واحد معین در حوزه سبک زندگی اسلامی در سطح کشور معرفی گردد.

رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی قم در ادامه با تأکید بر لزوم راه اندازی رشته سبک زندگی اسلامی در دانشگاه علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه قم، اظهار داشت:‌ طبق برنامه ریزی انجام شده تمام تلاش و جدیت‌مان بر این است تا در این زمینه یک حرکت ارزشی انجام دهیم و نسبت به تدوین و راه اندازی رشته سبک زندگی اسلامی در این دانشگاه اقدام نماییم.

حبیبی تأکید کرد: این رشته دانشگاهی می‌تواند در تربیت و مهارت‌آموزی افراد و خانواده‌ها بر اساس سبک زندگی اسلامی و همچنین تقویت مهارت‌های زندگی و استحکام بخشی به بنیان خانواده و در گامی بلندتر، تربیت مربی در این رشته، آثار و نتایج خوبی را به همراه داشته باشد.

گفتنی است در پایان این نشست، تفاهم نامه آموزشی بین جهاددانشگاهی قم و موسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین با هدف نیازسنجی، تدوین، آموزش و پژوهش در حوزه علوم انسانی و اسلامی به امضاء طرفین رسید.

 

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *