یکشنبه، 29 مهر 1397 12:39:02
آخرین اخبار
معاون وزیر علوم اعلام کرد؛

دلیل پولی شدن سنوات تحصیلی دانشجویان/هیئت امنا شهریه تعیین می‌کند

معاون آموزشی وزارت علوم درباره پولی شدن سنوات تحصیلی گفت: وزارت علوم دانشگاه‌ها را مکلف نمی‌کند که شهریه چگونه باید باشد، مبلغ شهریه را هیئت امناء دانشگاه تصویب می‌کند.

به گزارش عطنا به نقل از مهر، مجتبی شریعتی نیاسر درباره پولی شدن سنوات تحصیلی و اینکه اگر مدت تحصیل دانشجویان روزانه بیش از سنوات معمول باشد باید معادل دانشجویان نوبت دوم شهریه پرداخت کنند، گفت: ما در بخش شهریه، قانون داریم. در آیین‌نامه آموزشی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که برای ورودی های ۹۳، ۹۴ و ۹۵ دانشگاه ها ابلاغ شده این موارد پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: در آن آیین‌نامه پیش‌بینی شده در چه شرایطی دانشجو مجبور است که شهریه پرداخت کند و سقف آن نیز براساس مصوبه هیئت امنای دانشگاه ها تعیین می‌شود.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: وزارت علوم به دانشگاه ها تکلیف نمی کند که شهریه چگونه باید باشد البته حد و حدود آن را کنترل می کند، ولی در نهایت رقم و مبلغ شهریه را هیئت امناء دانشگاه تصویب می کند.

شریعتی نیاسر گفت: از سال آینده مندرجات این آیین‌نامه ها به دانشگاه‌ها واگذار می‌شود و عملا آیین‌نامه و جزئیاتی که پیش بینی شده است توسط دانشگاه‌ها باید تعریف شود.

به گزارش مهر، در سال تحصیلی جاری تعدادی از دانشجویان در اعتراض به دریافت شهریه از دانشجویان سنواتی در محوطه دانشگاه ها تجمع کرده و به این موضوع اعتراض کردند.

دانشجویان یادآور شده اند براساس تصمیم وزارت علوم، دانشجویان روزانه‌ای که مدت تحصیل آنان بیش از سنوات معمول به طول انجامد باید معادل شهریه دانشجویان نوبت دوم را در هر ترم تحصیلی پرداخت کنند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *