جمعه، 27 مهر 1397 04:57:04
آخرین اخبار
استاد علوم ارتباطات:

رسانه های کشور در پوشش وقایع اخیر خوب عمل کردند

استاد علوم ارتباطات گفت: رسانه های کشور در انعکاس اغتشاشات و وقایع اخیر اگرچه عملکرد متفاوتی داشتند اما در مجموع نسبتا خوب عمل کردند.

به گزارش عطنا به نقل از ایرنا، داود زارعیان افزود: رسانه های تصویری مجازی و مکتوب نیز هر کدام اتفاقات را به صورت متفاوت و بر اساس واقعیت به صورت درست اطلاع رسانی کردند.

وی ادامه داد: وقتی در کشوری رویدادی غیر عادی و یا بحرانی رخ می دهد، هر رسانه براساس قدرت و جایگاه خود باید نقش اطلاع رسانی حرفه ای را ایفا کند.

زارعیان با بیان اینکه رسانه های همسو با نظام وظیفه مدیریت، کنترل بحران و نیز تنویر افکار عمومی را در چنین مواقعی بر عهده دارند، تصریح کرد: اطلاع رسانی به موقع جلوی بروز شایعات را می گیرد و از بزرگ نمایی حادثه پیشگیری می کند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه رسانه های کشور وقایع را درست منعکس کرده اند، گفت: این اطلاع رسانی درست و به موقع مانع از شیوع شایعات شد.

زارعیان بحث آگاه سازی را از دیگر رسالت های مهم رسانه های کشور در مواقع بحرانی دانست و افزود: رسانه ها باید چگونگی شکل گیری اتفاقات و اهداف آن را مورد توجه قرار داده و بررسی و تحلیل کنند.

وی خاطر نشان کرد: وقتی رسانه های تصویری مکتوب و مجازی ناآرامی ها پوشش می دهد باید به این نکته توجه کنند که کار آنها باعث نگرانی و تشویش مردم نشود.

در هفته گذشته، عده ای با سوءاستفاده از فرصت طرح مطالبات اقتصادی، اقدام به ایجاد آشوب و ناآرامی خیابانی کردند که حرکت آنها با واکنش مردمی و برخورد هوشمندانه نظام جمهوری اسلامی مهار شد.

 

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *