جمعه، 6 دی 1398 10:12:07
آخرین اخبار
معاون فرهنگی سیاسی رییس نهاد رهبری خبر داد:

۹۶ درصد ازدواج های دانشجویی ماندگار است

معاون فرهنگی سیاسی رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه حدود ۴ درصد از ازدواج های دانشجویی منجر به طلاق شده است، گفت: ۹۶ درصد ازدواج های دانشجویی پایدار و با‌دوام بوده‌اند.

به گزارش عطنا به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: امروز بحث ازدواج در مجموعه نظام فرهنگی جامعه حائز اهمیت است .

وی گفت ازدواج و اهمیتش در بنای یک جامعه سالم و متعالی موضوعی است که بر کسی پوشیده نیست ، در مبانی دینی نیز از زیباترین و ارزشمند ترین بنای بشری را ازداوج تعریف کرده اند.

وی افزود: هم اکنون در فضای دانشجویی با قشر جوانی مواجه هستیم که در سنین ورود به ازدواج هستند یعنی از بیش از ۴ میلیون دانشجوی کشورعمدتا در سنین ۱۸ تا ۲۵ سال هستند.

رستمی خاطر نشان کرد یکی از سیاست های نهاد مقام معظم رهبری در دانشگا ه ها آماده سازی زمینه های ازدواج دانشجویی است .

وی یاد آور شد از سال ۱۳۸۴ که ازدواج دانشجویی ساماندهی شد تا سال ۱۳۹۵ بر اساس آمارها موضوع فروپاشی خانواده و یا طلاق در بین این افراد به طرز معناداری پایین است .این امر نشان می دهد در شرایطی که یکی از نگرانی های اجتماعی بحث طلاق است مسیر ازدواج دانشجویی می تواند الگوی موفقی باشد.

وی گفت : امسال در ۲۱ دوره ازدواج دانشجویی دانشجویانی که از اول مهرماه سال ۹۵ تا اول دی ماه سال ۹۶ ازدواج کرده اند می توانند در این طرح ثبت نام کنند.

وی افزود : سومین دوره ازدواج دانشجویی برنامه هایی با عنوان همسفر تا بهشت به مدت سه روز در جوار حرم امام رضا برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد : در این دوره از سه ماه بهمن اولین گروه از دانشجویان مندرج به مشهد مقدس اعزام خواهند شد و آخرین دوره ان نیز ۲۳ اسفند ماه خواهد بود.

وی گفت : آمار ثبت نامی برای امسال تا امروز ۱۱ هزار و ۵۰۰ زوج بوده و این فرصت تا ۳۰ دی ماه باقی است .

وی افزود : سال گذشته ۲۹ هزار نفر در این مراسم حضور یافته اند و قرار شده که امسال ده هزار نفر باقی مانده دوره قبل نیز بتوانند به مشهد الرضا اعزام شوند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *