یکشنبه، 29 مهر 1397 12:39:45
آخرین اخبار
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛

نمایشگاه «نابرابری و عدالت اجتماعی» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه (۳۶)

همزمان با چهارمین همایش ملی«پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»، نمایشگاهی از آثار ارسالی علاقه‌مندان با موضوع نابرابری و عدالت اجتماعی و همچنین زلزله کرمانشاه در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

به گزارش عطنا، علیمراد عناصری، دبیر بخش عکس این همایش درباره بخش عکاسی انجمن‌ جامعه‌شناسی ایران گفت: با حمایت دکتر سراج‌زاده، دبیر انجمن جامعه‌شناسی ایران در نظر داریم، عکاسی را به عنوان یکی از منابع دریافت میدانی اطلاعات در کنار دیگر برنامه‌های انجمن و برای همایش‌های بعدی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه یک شکاف عظیم بین هنر و علوم اجتماعی وجود دارد، افزود: امیدوارم فرصتی پیش بیاید که به طور مستقل به مقوله هنر و مسائل اجتماعی  بپردازیم.

عناصری که خود روی موضوعات مرتبط با «طرد» فعالیت می‌کند، ادامه داد: نمایشگاه عکس چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» مشخصا بر روی طردشدگان جامعه تمرکز داشته است.

وی تصریح کرد: معمولا به نظر می‌آید که هنر اسباب تفنن و عمله طرب برای آدم‌های مهم و به اصطلاح مغزهای جامعه است. در حالی که اگر آنها مغز جامعه باشند ما شورشی جامعه خواهیم بود و به قول مایکوفسکی، هنر آینه‌ای برای بازتاب جامعه نیست بلکه پتکی است برای شکل دادن به جامعه.

عناصری افزود: با این نمایشگاه سعی کردیم قدمی در راستای تلنگر و تغییر جهانمان برداریم.

دبیر بخش عکس همایش با اعلام اینکه ۳۷۱ فریم عکس طی بیست روز به فراخوان این همایش ارسال شده است، گفت: از این تعداد ۵۵ عکس به عنوان عکس برگزیده در نمایشگاه به نمایش درآمد.

وی در پایان اسامی برگزیدگان را چنین اعلام کرد: سید مصلح پیرخزرانیان، جمشید فرجوند و سامان عباسی سه نفری هستند که از بین این مجموعه کارهایشان بیشتر با فراخوان همایش همسو بود که از طرف انجمن جامعه‌شناسی ایران مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

عکس: ایوب قادری-عطنا

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *