سه شنبه، 3 دی 1398 01:07:02
آخرین اخبار
وزیر علوم خبر داد:

دانشگاه‌ها هیچ تحرکی در اغتشاش‌ها نداشتند/ دانشجویان بازداشت شده آزاد شدند

وزیر علوم با بیان اینکه دانشگاه‌ها هیچ تحرکی در اغتشاش‌های چند روز اخیر نداشتند، گفت: چند تن از دانشجویان بازداشت شده بودند که با دخالت بنده و رئیس دانشگاه تهران آزاد شدند.

به گزارش عطنا به نقل از فارس،‌ منصور غلامی وزیر علوم در حاشیه تقدیر از برگزیدگان المپیاد علمی دانشجویی گفت: دانشگاه‌ها هیچ تحرکی در زمینه اغتشاش‌های اخیر نداشتند و به هیچ وجه وارد این موضوعات نشدند.

وی افزود: روز اول تعدادی وارد دانشگاه تهران شدند که پشت نرده‌ها ماندند و قضیه حل شد و اتفاق خاصی رخ نداد.

وی در ارتباط با بازداشت برخی دانشجویان گفت: اطلاع دقیقی از بازداشت‌ها ندارم ولی چند تن از دانشجویان که بازداشت شده بودند با دخالت بنده و رئیس دانشگاه تهران آزاد شدند.

وزیر علوم در پاسخ به سؤالی در رابطه با حذف کنکور اظهار داشت: بحث تغییر در پذیرش داوطلبان مطرح است که این مسئله در زمان تعیین شده محقق نشد و قرار شد با روش تدریجی اجرا شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد پذیرفته شدگان از طریق سوابق تحصیلی هستند که باید این برنامه در یک مجموعه‌ای تدوین شود که بخشی از آن مربوط به وزارت علوم و بخش دیگر مربوط به آموزش و پرورش است که وزارت آموزش و پرورش به این موضوع پرداخته تا در یک بازه زمانی برای آماده سازی دانشجویان برنامه‌ریزی شود.

غلامی افزود: مدل دیگر پذیرش نیز علاقمندی داوطلبان برای انتخاب دانشگاه است که در این زمینه نیز سازمان سنجش کار می‌کند تا آزمونی را برگزار کنیم که یک کارنامه در اختیار داوطلبان قرار بگیرد و داوطلبان بتوانند برای انتخاب دانشگاه خود از آن استفاده کنند.

وزیر علوم گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز متقاضی انجام این کار است.

وی در مورد مباحثی که پیرامون گردش مالی کنکور مطرح می‌شود، گفت:‌ سازمان سنجش خودگردان است و برای تمام مراحل کنکور هزینه می‌کند و مسائلی که درباره گردش مالی کنکور مطرح می‌شود بیشتر خارج از سازمان است.

وزیر علوم همچنین با اشاره به نشست مسئولان وزارت علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد نیز گفت: با رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد نشستی داشتیم تا هماهنگی بیشتری صورت بگیرد، وزارت علوم متولی مسائل کیفی و اجرای مصوبات است که در این زمینه هماهنگی‌هایی داشته‌ایم.

غلامی همچنین درباره تغییرات احتمالی در وزارت علوم یا دانشگاه‌ها گفت: تغییراتی حاصل از نگاه دولت نداریم. با رؤسای دانشگاه صحبت می‌کنیم در صورت تمایل قراردادشان تمدید می‌شود.

وی همچنین از اختیارات مستقل دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: کارگروه‌های حقوق شهروندی در وزارت علوم و دانشگاه‌ها فعال است.

 

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *