یکشنبه، 29 مهر 1397 12:40:51
آخرین اخبار
حجت الاسلام مجید حبیبیان:

توجه ظرفیت های استانی، لازمه توفیق در اقتصاد مقاومتی است

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: به لطف الهی در هر گوشه ای از کشور ما، یک ظرفیت و استعداد طبیعی و یا انسانی وجود دارد که اگر ما بتوانیم با توجه به مساله آمایش سرزمینی از آن نهایت بهره برداری را داشته باشیم، گام های استواری در مسیر رشد و توسعه حقیقی ایران اسلامی برداشته ایم

به گزارش عطنا به نقل از حوزه عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی(ره)، توجه ویژه مسئولان به ظرفیت های استانی را لازمه توفیق در اقتصاد مقاومتی دانست.

حجت الاسلام مجید حبیبیان در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه گفت: یکی از محورهای بسیار مهمی که همواره در بیانات رهبر معظم انقلاب در کلان مقوله اقتصاد مقاومتی مورد توجه خاص است، بحث لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت ها و استعدادها و توانمندی های استان ها و مناطق مختلف کشور می باشد.

وی افزود: به لطف الهی در هر گوشه ای از کشور ما، یک ظرفیت و استعداد طبیعی و یا انسانی وجود دارد که اگر ما بتوانیم با توجه به مساله آمایش سرزمینی از آن نهایت بهره برداری را داشته باشیم، گام های استواری در مسیر رشد و توسعه حقیقی ایران اسلامی برداشته ایم.

این اقتصاددان حوزوی همچنین گفت: به عنوان مثال در استان قم ما در بخش های کشاورزی و دامپروری و نیز صنعت به طور نسبی فعال هستیم اما به هر حال توان و قابلیت نخست این استان با توجه به شرایط و اقتضائات آن متوجه امور خدماتی و فرهنگی و به خصوص مساله گردشگری مذهبی است.

وی اضافه کرد: قم دارای ظرفیت عظیمی در مسیر توسعه و پیشرفت است که متاسفانه در گذشته به بخش قابل توجهی از آن ها بی توجهی و یا کم توجهی شده است که باید این مساله در آینده جبران شود.

حجت الاسلام حبیبیان بیان کرد: در کنار این ها نباید از مساله صنایع فرهنگی و ظرفیت عظیم آن ها در مسیر توسعه و اشتغال قم غافل شد چه آن که به هر حال با توجه به شرایط خاص قم و وجود اماکن مذهبی و مسافران و زایران بسیار در طول سال تقویت این صنایع می تواند تا حدودی دغدغه اشتغال را در قم رفع کرده و خود به تحقق بخشی از اهداف مدنظر در اقتصاد مقاومتی در استان کمک نماید.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *