یکشنبه، 1 مهر 1397 03:01:44
انتشارات نقش و نگار منتشر کرد؛

کتاب «عدالت اجتماعی، آزادی و توسعه در ایران امروز» تالیف فرشاد مومنی

کتاب «عدالت اجتماعی، آزادی و توسعه در ایران امروز» به قلم دکتر فرشاد مومنی، استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی منتشر شد.

به گزارش عطنا، در نوشته پشت جلد کتاب جدید فرشاد مومنی که انتشارات نقش و نگار آن را در ۳۵۱ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۶هزار تومان منتشر کرده است، می‌خوانیم: «در دیده‌بانی از اقتصاد ایران مانند هر امر اصلاحی و اعتلابخش دیگر وجه اندیشه‌ای نقش زیربنایی و پیشگام دارد. کشورمان ایران در سه حیطه‌ عدالت، آزادی و توسعه با خلاهای معرفتی جدی روبه‌روست و در این میان حیرت‌انگیزترین پارادوکس بازتولید نظام‌وار  همه انواع نابرابری‌های ناموجه به واسطه ویژگی‌های جغرافیایی، تاریخی، سیاسی و اقتصادی است که نیاز به اندیشه‌ورزی را هرچه بیشتر ضروری و برجسته می‌سازد. از این‌رو، سهل‌انگاری و انفعال غیرعادی همراه با برخوردهای فرصت‌طلبانه و بدنام‌کننده عدالت در پیوند و آزادی و توسعه توضیح‌دهنده چرایی بازتولید توسعه‌نیافتگی با وجود برخورداری سرشار این سرزمین از منابع انسانی و مادی است.

این کتاب کوشش می‌کند تا با واکاوی تجربه تاریخی اقتصاد سیاسی پس از انقلاب اسلامی و با بهره‌گیری از میراث اندیشه‌ای آیت‌الله شهید دکتر بهشتی و امام خمینی بنیان‌های سست رویه‌های مخدوش‌کننده عزت نفس ایرانیان را در این سه محور آشکار سازد و چاره‌های ایرانی و متکی به آخرین دستاوردهای دانش توسعه را معرفی کند.»

گفتنی است مراسم رونمایی از این کتاب در حاشیه نشست نابرابری‌های ناموجه، امنیت اجتماعی و توسعه ملی در ایران با حضور دکتر راغفر، دکتر واعظ مهدوی و دکتر مومنی در موسسه دین و اقتصاد برگزار شد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *