سه شنبه، 3 مهر 1397 23:27:19
آخرین اخبار
با حضور استادان و دانشجویان علم حقوق صورت گرفت؛

تشییع پیکر استاد عراقی در دانشگاه تهران

استاد دانشگاه علامه طباطبائی در مراسم تشییع مرحوم عزت‌الله عراقی، پدر علم حقوق کار ایران گفت: روحیه آزاد‌منشی و آزاداندیشی و مردمی بودن باعث شد که مجاهدت علمی و تلاش‌های بی دریغ داشته باشند و خود را وقف رشد علم و مردم کنند.

به گزارش خبرنگار عطنا، مراسم تشییع پیکر مرحوم استاد سید عزت‌الله عراقی از استادان برجسته و چهره‌های ماندگار علم حقوق، صبح دوشنبه ۲۲ آبان ماه در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران با حضور حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور و استادان و دانشجویان برگزار شد.

پس از سخنان دکتر درودیان، اقامه نماز صورت گرفت و سپس پیکر مرحوم دکتر سید عزت‌الله عراقی از مقابل درب دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران تا درب اصلی تشییع شد.

حال و هوا جور دیگری بود، همه آمده بودند تا پدر حقوق کار را به دیار باقی بدرقه کنند و پیکر این استاد برجسته در قطعه نام آوران بهشت زهرا به خاک سپرده شود.

بهزاد رضوی‌فرد، معاون پژوهشی دانشکده حقوق و علوم سیاسی و عضو هیئت علمی گروه حقوق جزا و جرم‌شناسی با عرض تسلیت به جامعه حقوقی ایران به خبرنگار عطنا گفت: از آموزه‌های اخلاقی استاد عراقی خیلی آموختیم.

رضوی‌فرد ادامه داد: ایشان اسوه خوشرویی و اخلاق تعامل با دانشجویان و همکاران دانشگاهی بودند و همچنین پایه‌گذار حقوق بشر در دانشگاه تهران بودند. افتخار داشتیم برهه‌ای شاگرد ایشان باشیم و فکر می‌کنم سجایای اخلاقی استاد است که این افراد را امروز اینجا جمع کرده است.

وی با بیان اینکه استاد عراقی در گرایش حقوق کار و حقوق عمومی جزء اولین‌ها بودند، افزود: روحیه آزاد‌منشی و آزاداندیشی و مردمی بودن باعث شد که مجاهدت علمی و تلاش‌های بی دریغ داشته باشند و خود را وقف رشد علم و مردم کنند، افرادی متاسفانه تعدادشان کم می‌شود.

دکتر موذن زادگان، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی هم وی را پدر معنوی حقوق اساسی خواند و گفت: پایه‌گذار حقوق بشر در دانشگاه تهران، بسیار انسان مردمی و متواضع که رفتار انسانی بالایی با دانشجویان و همکاران داشتند و از هر جهت چه علمی و چه اخلاقی انسانی بسیار وارسته بودند و می‌توان درس‌های برزگی از شخصیت این استاد عزیز گردفت و یادگارهای ارزنده او را باید به دانشجویان انتقال داد.

موذن‌زادگان ویژگی برجسته استاد عراقی را عالمیت و اخلاق عنوان کرد و افزود: این دو ویژگی باعث شد که هرجا بروند دانشجویان مجذوب ایشان بشوند. وقتی به دانشگلاه علامه می‌آمدند و حلقه درس برگزار می‌کردند به دلیل همین دو ویژگی علم و اخلاق سرآمد شده بودند و استقبال زیادی از کلاس‌های ایشان ‌می‌شد.

وی در پایان گفت: امیدوارم از ایشان درس بگیریم و این درس را در رفتار و کردارمان به کار بگیریم.

گفتنی است مراسم ختم این استاد برجسته حقوق روز چهارشنبه ، ۲۴ آبان ماه در مسجد جامع شهرک غرب از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷ برگزار خواهد شد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *