پنجشنبه، 29 شهریور 1397 06:00:42
پس از مدت‌ها تحمل درد و بیماری؛

دکتر عزت‌الله عراقی، پدر حقوق کار ایران درگذشت

استاد سید عزت‌الله عراقی از استادان برجسته و چهره‌های ماندگار علم حقوق، صبح شنبه، ۲۰ آبان‌ماه پس از تحمل مدت‌ها بیماری در تهران چشم از جهان فروبست.

به گزارش عطنا، استاد پیشکسوت و فرهیخته دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۹ در کرمان چشم به جهان گشود و پس از دریافت مدرک دکترای حقوق از کشور فرانسه به وطن بازگشت و به عضویت هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران درآمد.

«پدر حقوق کار ایران» طی سال‌ها تحقیق و پژوهش، در کنار تربیت چند نسل از دانشجویان حقوق، مقالات و کتاب‌های متعدد و ارزشمندی از خود برجای گذاشت به گونه‌ای که کتاب حقوق کار ایشان اولین و مهم‌ترین کتاب در این زمینه در ایران و مرجع پژوهشگران حقوق در کشور است.

از دیگر آثار این استاد فقید می‌توان به کتاب‌های «درآمدی بر حقوق تأمین اجتماعی»، «تحول حقوق بین‌المللی کار» و «حقوق بین‌المللی کار» و ترجمه کتاب ارزشمند «نظام‌های بزرگ حقوقی معاصر» اثر «رنه داوید» به همراه دو تن ار دیگر استادان برجسته حقوق دانشگاه تهران اشاره کرد.

گفتنی‌ است کتاب «حقوق؛ جانمایه بقای اجتماع: گفتارهای حقوقی در نکوداشت استاد سیدعزت الله عراقی» شامل مقالات اهدایی شمار زیادی از استادان برجسته حقوقی کشور از جمله استادانی از دانشگاه‌های علامه طباطبائی، شهید بهشتی و تهران به دکتر عزت‌الله عراقی است که در سال ۱۳۹۵ از سوی انتشارات سمت منتشر شد.

پیکر این حقوقدان برجسته صبح روز دوشنبه ۲۲ آبان‌ماه از مقابل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران تشییع خواهد شد.

پایگاه خبری دانشگاه علامه طباطبائی، عطنا درگذشت این استاد برجسته را به جامعه حقوقی و علمی کشور و دوست‌داران ایشان تسلیت می‌گوید.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *