سه شنبه، 3 مهر 1397 23:21:23
آخرین اخبار
معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران:

تدوین آیین‌نامه‌‌ای برای جلوگیری از فامیل‌سالاری در شهرداری

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با اعلام جزئیات دقیق انتصابات انجام شده در شهرداری تهران از نظر سن، تخصص و گرایش سیاسی تأکید کرد که رزومه ملاک انتصابات شهردار تهران نیست.

به گزارش عطنا به نقل از همشهری، ابراهیم شیخ، معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران از تدوین آیین‌نامه‌ای برای انتصابات در شهرداری تهران خبر داد و گفت: این آیین‌نامه با توجه ویژه به جوانان و جلوگیری از فامیل‌سالاری و تبارگرایی، به‌عنوان شرط اساسی تدوین شده است و توجه ویژه‌ای به افراد همسو با نظام مدیریت شهری جدید دارد.

ابراهیم شیخ با تأکید بر اینکه دیدگاه شهردار تهران برای انتصابات مدیران رزومه نیست، اظهار کرد: دیدگاه شهردار تهران این نیست که افراد براساس رزومه مورد ارزیابی و انتصاب قرار گیرند. بدیهی است که داشتن استعداد و قابلیت انجام کار، اهمیت فراتری از رزومه دارد. وی با اشاره به اینکه رویکردهای نوین علمی بر استعدادها و قابلیت‌های افراد برای مدیریت تأکید دارد، تصریح کرد:

جوانان منشأ نوآوری، خلاقیت و ارائه راهکارهای خلاقانه در حل مشکلات و معضلات هستند که شهردار تهران همواره با تأکید بر جوان‌گرایی توصیه اکیدی برای استفاده از جوانان، بالاخص افراد با رویکردهای مدیریت جدید و همسو با انتخاب مردم داشته است. معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با اشاره به فراوانی انتصابات مدیران شهری از ابتدای مدیریت جدید آماری را درخصوص میزان پست‌‌های مدیریتی شهرداری از ابتدای دوره جدید مدیریت شهری نیز بیان کرد که در جدول زیر آمده است. به گفته شیخ این آمارگواهی بر توجه مدیریت شهری به جوانگرایی است.

معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران همچنین در حاشیه مراسم افتتاحیه «سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی توسعه منابع انسانی» که صبح دیروز آغاز به‌کار کرد، هدف از برگزاری این کنفرانس را توسعه منابع انسانی از طریق ارتقای سطح تخصصی و حرفه‌ای دانش مدیران و کارشناسان، به اشتراک‌گذاری دانش بین‌المللی و ارتقای سطح توانمندی و پتانسیل مدیران این حوزه در پیشبرد اهداف و سیاست‌های سازمان عنوان کرد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *