یکشنبه، 1 مهر 1397 20:33:50
دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌کند؛

دومین رویداد تخصصی کارآفرینی «چکاوک»

دومین رویداد چکاوک در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی با هدف آشنایی دانش‌آموختگان علوم انسانی با ادبیات کارآفرینی و همچنین ایجاد ارتباط متقابل بین فعالان اقتصادی و ایده‌پردازان برگزار می‌شود.

به گزارش عطنا، دانشگاه علامه طباطبائی با همکاری فعالان حوزه کارآفرینی، مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه علامه طباطبائی و جمعی از دانشجویان دانشگاه، ۲ آذرماه برای دومین بار اقدام به برگزاری رویداد چکاوک می‌کند.

رویداد چکاوک با هدف آشنایی دانش‌آموختگان علوم انسانی با ادبیات کارآفرینی و همچنین ایجاد ارتباط متقابل بین فعالان اقتصادی و ایده پردازان در زمینه علوم انسانی، دوم تا دهم آذر ماه، برای بار دوم در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی برگزار خواهد شد.

چکاوک برای دانشجویان مستعد علوم انسانی کارگاه‌های عمومی و تخصصی برگزار می‌کند تا ضمن آشنایی با فضای کسب و کار و کارآفرینی، در قالب تیم‌های مختلف استارت آپی با یکدیگر رقابت کنند و در انتها برای سه تیم برتر جوایز نفیسی شامل هدایا نقدی و حمایت مرکز کارآفرینی دانشگاه از ایده‌ها در نظر گرفته شده است.

این رویداد در ۴ روز متوالی و از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعدالظهر برگزار می‌شود که شرکت‌کنندگان در روز اول آن به ایده‌پردازی، بیان ایده‌ها، تیم‌سازی و کارگاه طراحی بوم کسب‌و‌کار، کارگاه مطالعات بازار، کارگاه طراحی ارزش و مربی‌گری، در روز دوم به کارگاه Testing the Competition، کارگاه طراحی تیم و روش‌های آن، کارگاه کمینه محصول پذیرفتنی، Story Telling و کارگاه اندازه‌گیری بازار، روز سوم به  مشاوره استراتژی مناسب بازار محصول، کارگاه طراحی جریان درآمدی، کار کردن بر روی مدل کسب‌و‌کار، کارگاه تفکر طراحی، کارکردن بر روی برنامه ها و نحوه قیمت گذاری، Gaming for Team و روز چهارم به کارگاه How To Pitch، ساخت اسلاید، Pitch training and validation with mentors و رقابت نهایی می‌پردازند.

گفتنی است دوره اول این رویداد نیز، سال گذشته با عنوان «علوم انسانی، کارآفرینی و استارت‌آپ» با حضور دانشجویان، برخی از صاحبان کسب‌وکار‌های موفق و استادان دانشگاه، ۲۰ آبان‌ماه ۹۵ در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

برای خواندن گزارش رویداد چکاوک سال گذشته به این اینجا بروید.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *