یکشنبه، 21 دی 1399 12:46:02

پیشنهاد یک دانشجو به سلیمی:شورای مشاوران دانشجویی تشکیل دهید

 یکی از دانشجویان دانشکده ادبیات و زبان های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی با ارائه پیشنهادی از حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبائی خواست تا شورای مشاوران دانشجویی ریاست دانشگاه را به صورت رسمی تشکیل دهد تا پل ارتباطی میان دانشجویان و رئیس دانشگاه باشد.

salimi

در متن ارسالی وی به تحریریه عطنا، آمده است:

با توجه به وضعیت ضعیف ارتباطی موجود بین دانشجویان و مدیران دانشگاه و مشکلات دانشجویان اعم از آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و صنفی در دانشکده ها و خوابگاه ها و همچنین محدودیت های ارتباطی که بین دانشجویان و مدیران و رئیس دانشگاه وجود دارد، پیشنهاد می شود جهت تسهیل روابط و تقویت ارتباط دانشجویی با مسئولان دانشگاه و به ویژه شخص رئیس دانشگاه، شورای مشاوران دانشجویی ریاست دانشگاه تشکیل شود.

ارائه ایده های نو و خلاقانه و پیشنهادات سازنده از سوی اعضا و یا انتقال با واسطه آنها از دانشجویان نیز می تواند از دیگر محورهای فعالیت این شورا باشد.

این شورا می تواند جهت پیگیری و حل هرچه سریعتر و معقولانه تر مشکلات صنفی دانشجویان پیشقدم شود و در به نتیجه رسیدن مطالبات دانشجویی در چارچوبی منطقی و اداری موثر باشد. از طرفی با توجه به اینکه اعضای این شورا از سوی رئیس دانشگاه انتخاب و به نوعی نمایندگان رسمی وی در میان دانشجویان محسوب می شوند، موجب اعتماد دانشجویان و پیگیری سریعتر مسائل و مشکلات آنها خواهد بود.

اعضای این شورا می تواند متشکل از ۱۰ نفر از دانشجویان برجسته و فعال دانشگاه باشد به نحوی که از پردیس سعادت آباد و دانشکده های اقتصاد (و بیمه اکو) و علوم اجتماعی هر کدام یک نفر، از پردیس دهکده المپیک نیز دو نفر، از دانشجویان دوره دکتری یک نفر، فعالین فرهنگی یک نفر و از خوابگاه های دختران و پسران نیز هر کدام یک نفر در این شورا حضور داشته باشند و یک نفر نیز به عنوان دبیر شورا مسئول تشکیل جلسات و پیگیری مصوبات فعالیت نماید.

بدیهی است که رسالت اصلی این شورا انعکاس صدای دانشجویان و ارائه پیشنهاد و راهکار عملی به مدیران خواهد بود و با تشکیل یک جلسه در ماه، راه تعامل و گفت وگو بین دانشجو و مدیران باز خواهد شد.

تجربه نشان داده است که بهره گیری از توان و ایده دانشجویان می تواند در بسیاری از زمینه ها راهگشا باشد کمااینکه معاونت فرهنگی دانشگاه نیز هم اکنون از همین طریق گام های موثر و بزرگی برداشته است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *