پنجشنبه، 29 شهریور 1397 05:57:36
طی بیانیه‌ای؛

بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبائی سخنان ترامپ را محکوم کرد

بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبائی طی بیانیه‌ای سخنان رئیس جمهور آمریکا را محکوم و خاطرنشان کرد: این اظهارات متناقض با رفتارهای آمریکا و ایراد اتهامات بی اساس به دولت، نهادهای انقلابی و ملت جمهوری اسلامی ایران در حالی بیان می شود که آمریکا خود بزرگترین خطر و تهدید برای جامعه بین المللی است.

به گزارش عطنا، بیانیه بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبائی در محکومیت سخنان بی ادبانه و ناآگاهانه رئیس جمهورآمریکا به شرح زیر است:

«اینکه ملّت ایران خود را استکبارستیز می‌داند، به ‌خاطر این است که زیر بار تحمیل دولت آمریکا نرفته است. دولت آمریکا یک دولت استکباری است، حقّ مداخله‌ در کشورها را برای خود قائل است، جنگ‌افروزی می‌کند و در امور کشورها مداخله می‌کند و…» (مقام معظم رهبری، بیانات در دیدار با دانشجویان و دانش آموزان، ۱۲/۸/۱۳۹۲)

بار دیگر سخنان نسنجیده و بی ادبانه رئیس جمهور تازه به دوران رسیده آمریکا که حاکی از ناآگاهی و سواد اندک وی در مسائل تاریخی، فرهنگی، سیاسی و بین المللی بود و تحت تاثیر لابی های صهیونیستی و سعودی و صنایع دفاعی و نظامی این کشور اظهار گردید، اوج دشمنی و خصومت دولت آمریکا بر ضد ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران را نمایان ساخت.

این اظهارات متناقض با رفتارهای آمریکا و ایراد اتهامات بی اساس به دولت، نهادهای انقلابی و ملت جمهوری اسلامی ایران در حالی بیان می شود که آمریکا خود بزرگترین خطر و تهدید برای جامعه بین المللی است. بررسی سوابق این کشور در دهه های گذشته نشان می دهد که بزرگترین ناقض حقوق بین الملل بوده است. خروج از پیمان زیست محیطی کیوتو، خروج از پیمان آب و هوایی و تغییر اقلیم پاریس، تجاوز گری و جنگ بر خلاف منشور سازمان ملل متحد و حقوق بین الملل بر علیه ویتنام، عراق و افغانستان، کشتار غیر نظامیان، کودکان و زنان و تحمیل رنج های گسترده به مردم این کشورها، ساقط نمودن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران بر فراز خلیج فارس و اعطای نشان شجاعت به فرمانده ناو وینسنس، کودتاهای متعدد در آمریکای لاتین و حمایت از کودتاچیان ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ در ایران، تنها قطره ای از اقیانوس رفتارهای غیرقانونی آمریکاست.

این کشور در حالی جمهوری اسلامی ایران را به حمایت از تروریسم، به هم زدن نظم منطقه ای و نقض حقوق بشر متهم می کند که خود این کشور بزرگترین ناقض حقوق بشر در داخل و خارج از این کشور است. افزایش نژادپرستی پس از روی کارآمدن رئیس جمهور نژاد پرست این کشور و اعتراضات رنگین پوستان بر علیه تبعیض های نژادی در این کشور که روزانه خبرهای کثیری از آن در رسانه‌ها منتشر می شود، توسعه فراوانی یافته است. حمایت از تجاوزگری و وحشیگری های رژیم صهیونیستی بر علیه مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین، سکوت در برابر نقض شدید حقوق مسلمانان و کشتار آنها در میانمار، برخورداری از زندان های مخوف و غیرقانونی مانند ابوغریب عراق، بگرام افغانستان و گوانتانامو و جنایت هایی که در آنها صورت گرفته است. سکوت در برابر تجاوزگری سعودی‌ها و کشتار مردم بیگناه یمن، حمایت از رژیم آل خلیفه در سرکوب مردمی که خواستار اصلاحات سیاسی هستند، سکوت در برابر نقض شدید حقوق بشر و فقدان دموکراسی در رژیم های دیکتاتوری متحد آمریکا در خاورمیانه، حمایت و پشتیبانی از گروههای تروریست مانند داعش و جبهه النصره همگی نشان از تناقض در عملکردهای این کشور است.

ایالات متحده در حالی خود را ضد گروههای تروریستی می داند که خود بنا بر اظهارات ترامپ در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری، موجب ایجاد گروه تروریستی داعش شده است. این کشور در حالی ادعای مقابله با اشاعه سلاح های هسته ای دارد که چشم خود را بر زرادخانه هسته ای رژیم صهیونیستی بسته و بیشترین کمک‌ها را برای دست یابی این رژیم اشغالگر به بمب اتمی داشته است. طنز ماجرا آنجاست که آمریکا بیشترین کلاهک های هسته ای را دارد و تنها کشوری است که در طول تاریخ از سلاح های اتمی استفاده نموده است و اکنون خود را مدعی صلح طلبی می داند.

بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبائی ضمن محکوم نمودن سخنان بی ادبانه و بی شرمانه رئیس جمهور بی تجربه آمریکا و تجدید بیعت با آرمان های امام راحل(ره)، مقام معظم رهبری و شهدای انقلاب اسلامی یادآور می شود که:

نهادهای انقلابی بویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حافظ منافع و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران هستند. سپاه در بدنه و متن مردم حضور دارد و اتهاماتی که به این نهاد انقلابی وارد شده است مردود است. بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبائی بر حمایت قاطع از سپاه پاسداران به عنوان رکن مقتدر دفاعی کشور و پیشگام در مبارزه با تروریسم، تاکید کرده و اطمینان می‌دهد در سایه اتحاد نیروهای مسلح و رهبری هوشمندانه امام خامنه ای (مدظله العالی) همه توطئه‌ها خنثی و بی اثر خواهد بود.

برجام توافقی بین المللی و مورد تایید جامعه بین المللی و شورای امنیت سازمان ملل متحد است. نقض روح و جسم این پیمان توسط ایالات متحده آمریکا، خوی استکباری این رژیم را بار دیگر نمایان می سازد. لذا دولتمردان جمهوری اسلامی ایران می بایست با اتخاذ دیپلماسی عزت مندانه و مبتنی بر ۳ اصل عزت، حکمت و مصلحت و با رصد دقیق سیاست‌ها و اقدامات آمریکا و در صورتیکه این توافق منافع ملت ایران را تامین نکند، راهها و سناریوهای بازگشت به دوران قبل از برجام را مورد نظر قرار دهند.

هر گونه مذاکره مجدد و اصلاح مفاد برجام مردود بوده و نباید انجام شود.
توان موشکی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران غیرقابل مذاکره است و این امر باید با شدت و حدّت لازم به طرف آمریکایی یادآورش شود.

در پایان به رئیس جمهور جاهل آمریکا یادآور می شود که با مطالعه بیشتر در مورد تاریخ ملت ایران و خلیج همیشه فارس خود را از جهل و نادانی رها کند. استفاده از عناوین مجعول و قلب تاریخ نمی تواند تغییری در واقعیت ایجاد کند بلکه ناآگاهی و جهل استفاده کنندگان آن را به جهانیان نشان می دهد..

والسلام علی عبادالله الصالحین

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *