شنبه، 25 آبان 1398 19:08:01
آخرین اخبار
نادر نعمت‌اللهی در آئین استقبال از دانشجویان نوورودی؛

دانشگاه علامه در سطح یک دانشگاه‌های کشور/ مراکز اشتغال عمومی و تخصصی داریم

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی  در آیین استقبال از نورودی‌ها گفت: دانشگاه‌های ایران در ۱۳ سطح رده‌بندی شده است که طی چهار سال گذشته، دانشگاه علامه در سطح یک این دانشگاه‎‌ها بوده است.

به گزارش عطنا، آئین استقبال از دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علامه‌طباطبائی هم‌اکنون با حضور مسئولان دانشگاه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

نادر نعمت‌اللهی، معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی در این مراسم ضمن خوش‌آمدگویی به دانشجویان ورودی جدید، اظهار کرد: دانشگاه‌های ایران در ۱۳ سطح رده‌بندی شده است که طی چهار سال گذشته، دانشگاه علامه در سطح یک این دانشگاه‎‌ها بوده است.

وی افزود: دانشگاه تهران، شیراز، اصفهان، صنعتی اصفهان، فردوسی مشهد، تبریز، تربیت مدرس، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، خواجه نصیر، شهیدبهشتی و علامه طباطبائی ۱۳ دانشگاه برتر کشور هستند که دانشگاه علامه به عنوان دانشگاه تخصصی در سطح دانشگاه‌هایی چون شریف و امیرکبیر است.

نعمت‌اللهی با بیان اینکه دانشگاه علامه‌طباطبائی ۳ هزار و ۸۹ نفر ورودی جدید داشته است، خاطرنشان کرد: از این تعداد یک هزار و ۷۳۱ نفر در مقطع کارشناسی، دو هزار و ۲۰۱ کارشناسی ارشد و ۲۳۷ نفر در دوره دکترا در سال جاری وارد دانشگاه شده‌اند.

معاون آموزشی دانشگاه علامه‌طباطبائی افزود: همچنین ۱۴ هزار و ۳۶۱ نفر تعداد کل دانشجویان دانشگاه علامه است که ۷ هزار ۱۸۴ نفر در مقطع کارشناسی، ۵ هزار و ۳۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۲هزار و ۱۳۸ نفر در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستند.

نعمت‌اللهی در توضیح اینکه چرا پذیرش کارشناسی کمتر از کارشناسی ارشد بوده است، گفت: این امر به دلیل  این بوده است که در چهار سال گذشته، اکثر رشته‌های کارشناسی تعطیل شده بود که البته اکنون احیا شده و تعداد کارشناسی را از ۴ هزار نفر به ۷ هزار نفر رسانده‌ایم که این عدد ثابت مانده است.

او با بیان اینکه از امسال طرح مهارت‌افزایی را به اجرا گذاشته‌ایم افزود: فواید بدیع طرح مهارت‌افزایی این است که دانشجویان ورودی جدید می‌توانند با استادان مشاوره در خصوص شغل مورد علاقه خود مشورت کنند و نسبت به امکان‌های شغلی رشته خود آگاه شوند.

او در انتها اظهار کرد: ما در دانشگاه، مراکزی برای اشتغال داریم که بعضاً عمومی مثل معاونت فرهنگی و بعضا تخصصی، مانند معاونت آموزشی و پژوهشی هستند.

 

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *